Turystyka na EXPO 2015 w Mediolanie

Milano tram1

18 maja w prestiżowym Magna Pars w Mediolanie odbędzie się inauguracja Tygodnia Turystyki Polskiej na Światowej Wystawie EXPO 2015 w Mediolanie. Jednak działania promocyjne rozpoczęły się już 1 maja. Od tego czasu na ulicach Mediolanu można już zobaczyć tramwaje z polską reklamą zachęcającą także do odwiedzenia polskiego pawilonu.

A to dopiero początek, bo przed inauguracją Tygodnia Polskiej Turystyki, przez ponad dwa tygodnie będzie trwała w kilku kanałach włoskiej telewizji emisja spotu promocyjnego a przy Via Dante, głównej ulicy miasta pojawią się wielkoformatowe zdjęcia z najpiękniejszymi widokami z Polski.

Na odwiedzających Wystawę czeka w polskim pawilonie wiele atrakcji, przygotowanych wspólnie z regionami i miastami. POT jednak pomyślała także o tych, którzy z różnych względów nie będą mogli odwiedzić pawilon. Działania promocyjne podczas Tygodnia Turystyki Polskiej obejmują, bowiem aktywności zarówno w Pawilonie Polskim – Sala Regionów, w przestrzeni przed pawilonem – jak i w przestrzeni miejskiej Mediolanu. Zorganizowane będą 2 strefy promocyjne: strefa promocji aktywnej przy Piazza Pagano oraz strefa kultury t w Gramsci.

Program atrakcji promocyjnych stref jest niezwykle urozmaicony. „W ramach turystyki kulturowej będziemy promować Małopolskę z Krakowem, Dolny Śląsk z Wrocławiem (Europejska Stolica Kultury 2016) i Lublin z odbywającym się tam Carnavalem Sztuk Mistrzów. Zaprezentujemy też bursztyn „skarb" polskiego wybrzeża. Jako ofertę dla aktywnego wypoczynku na łonie natury chcemy przedstawić Podlasie oraz szlak rowerowy Green Velo - przebiegający przez pięć regionów Polski Wschodniej – mówi Barbra Tutak, dyrektor Departamentu Instrumentów Marketingowych w POT. W programie Strefy Kultury widzowie obejrzą występy między innymi lubelskiej Szafa Show i Cafe Variete, pokazy akrobatyczne na slackline czy przedstawienia krakowskiego teatru KTO oraz zespołu KROKE. Pokazy zwieńczone będą pokazem laserowym, zaś w programie Strefy Turystyki Aktywnej i Natury zaprezentują się zespół taneczny Fair Play Crew, miasto Warszawa z interaktywnymi instalacjami Newsy znad Wisły i Zobacz Wisłę. Dla wszystkich odwiedzających udostępnione zostaną: symulator 3D oraz kapsuła 5D z symulacją przejazdu trasą Green Velo. „Wszystkie te aktywności mają zachęcać do wspólnej zabawy. Stawiamy na interakcję i różnorodność, tak żeby każdy mógł znaleźć coś dla siebie" – podkreśla Barbara Tutak.

Koncepcja scenariusza i scenografii dla całości działań prowadzonych zarówno w pawilonie jak i w przestrzeni miejskiej odnosi się bezpośrednio do kampanii promocyjnej „Polska. Come and find your story" realizowanej przez Polską Organizację Turystyczną na rynkach europejskich. Warstwa wizualna stref oparta została o nowoczesny, przejrzysty design z układem kafelkowym (popularny przy systemach dotykowych i na stronach www). Ten układ został przeniesiony w formę przestrzenną, w strukturę 3D. W cały ten nowoczesny układ zostały wkomponowane plastyczne zdjęcia z najbardziej bajkowych, kolorowych miejsc z Polski – miast i regionów partnerskich. Punktem wyjściowym był kwadrat – logo polskiej ekspozycji podczas Światowej Wystawy EXPO 2015 w Mediolanie. Kwadrat ten uzupełniany jest przez zamknięte w tym kształcie zdjęcia kreacji „Poland. Come and find your story" oraz grafiki i brandingu regionów, które następnie uzupełniają kolory z nazwami partnerskich regionów i miast w układzie narracji z hasztagami np.: „#Lublin. Come and find colours of culture". Ważnym elementem jest przypisanie palety poszczególnych barw do regionów tak by ich identyfikacja współgrała i odróżniała ich jednocześnie. Hasło na EXPO 2015: „Poland. Come and find all colours of life" zapowiada Polskę, jako bogaty kulturowo i turystycznie kraj, gdzie ludzie i miejsca pozwalają odkrywać zaskakujące historie, doznania i uczestniczyć w czymś niezwykle. Wszystkie podjęte przez polską stronę aktywności będą podkreślały, że Polska to kraj o europejskim stylu życia, otwarty i przyjazny, stawiający na nowoczesny design, jednocześnie szanujący tradycję.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit