Kandydaci do Certyfikatu Polskiej Organizacji Turystycznej w roku 2009

Lubelska ROT przyjmowała zgłoszenia do końca lipca

LROT zorganizował 8 lipca szkolenie dla właścicieli i zarządców produktów turystycznych

W województwie lubelskim zgłoszono 20 produktów turystycznych do udziału w regionalnym etapie Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny. Wnioski przyjmowane będą przez regionalną organizację turystyczną do 31 lipca.

Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna aktywnie włączyła się w organizację regionalnego etapu tegorocznej edycji Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny. Przygotowania rozpoczęto już na przełomie kwietnia i maja. Konkurs szeroko popularyzowano. Patronami medialnymi są Telewizja Lublin, Radio Lublin, Kurier Lubelski, Dziennik Wschodni i Gazeta Wyborcza w Lublinie.

Wśród kandydatów do tytułu znajdują się zarówno znane na Lubelszczyźnie wydarzenia artystyczne, imprezy o charakterze krajoznawczym, jak i szlaki, wioski tematyczne czy obiekty prowadzące działalność hotelarską.

Kandydaci mają czas do końca lipca na przesłanie kompletnych zgłoszeń do LROT, jednak już od początku miesiąca trwa akcja promocyjna mająca na celu popularyzację zarówno konkursu, jak i samych produktów.

Informacje o konkursie od początku lipca pojawiają się w mediach regionalnych i na portalach turystycznych poświęconych regionowi. Trzy razy w tygodniu w ramach „Wakacyjnych spotkań” prezentowane są w TVP Lublin produkty biorące udział w Konkursie. Ponadto na stronie internetowej LROT (www.lrot.pl) zamieszczono opisy kandydatów do Certyfikatu POT oraz ankietę umożliwiającą internautom wybranie swojego ulubionego szlaku, obiektu czy imprezy. Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem – w trakcie 20 dni odnotowano ponad 6 tys. wejść na stronę.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit