7 Nowych Cudów Natury w naszym zasięgu

Tylko od nas zależy, czy się nam uda

Jako pierwsi zagłosowali parlamentarzyści z klubu PSL na czele z wicepremierem Waldemarem Pawlakiem, który zagłosował przez Internet oraz przez sms. Z lewej Rafał Szmytke, prezes POT

W końcowej rozgrywce liczyć się będzie każde kliknięcie. Głosowanie na polskiego finalistę zostało precyzyjnie zaplanowane. Jak dotąd punkt po punkcie plan jest realizowany.

Światowy Dzień Głosowania na Krainę Wielkich Jezior Mazurskich ogłoszony przez Polską Organizację Turystyczną, trafił do przekonania rodakom, którzy zgodnie przyłączyli się do akcji. Podobnie, jak w rozgrywce półfinałowej, i tym razem wykazaliśmy wolę mobilizacji, gdy cel jest społecznie ważki i zrozumiały. Na jedynego polskiego kandydata w konkursie na Nowe 7 Cudów Natury - Krainę Wielkich Jezior Mazurskich 15 września głosowali Polacy w kraju i w odległych miejscach świata. Parlamentarzyści i politycy oddali głosy w gmachu Sejmu. Utworzona została wydzielona strefa głosowania. Parlamentarzyści mieli w niej do dyspozycji cztery infokioski Polskiej Organizacji Turystycznej, przy ktorych gromadzili się, w asyście kamer i mikrofonów programów informacyjnych, deputowani wszystkich opcji politycznych. Był to wyraz niecodziennej, budującej jednomyślności.

Głosowanie przebiegało na wszystkich kontynentach. Nad jego przebiegiem czuwały zespoły Polskich Ośrodków Informacji Turystycznej w Japonii, Chinach, Indiach, Rosji, Ukrainie, na Węgrzech, w Austrii, Niemczech, krajach Beneluxu, we Francji, Hiszpanii i Stanach Zjednoczonych. Dobry przykład rodakom w kraju dali politycy obecni w budynku przy ulicy Wiejskiej w Warszawie.

Wielkiej narodowa mobilizacja trwa

- Pracujemy nad promocją Mazur od ponad 3 lat. Sądzę, że przełamaliśmy moment braku wiary w wygraną, bowiem Mazury znalazły się w gronie finalistów dzięki najbardziej niezależnemu gronu ekspertów – internautom na całym świecie. Jesteśmy liderem i tylko od naszej mobilizacji zależy czy uda nam się znaleźć na liście 7 cudów natury. Liczymy także na Polonię – mówił w Sejmie Rafał Szmytke, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

- Udział Mazur w konkursie na 7 Nowych Cudów Natury stał się sprawą narodową. Jestem wdzięczny najważniejszym osobom w państwie na czele z prezydentem Bronisławem Komorowskim, instytucjom i osobom publicznym oraz duchownym i artystom za poparcie dla sprawy, która leży w interesie nas wszystkich, Polaków. Dziękuję wszystkim Polakom, którzy już oddali swój głos na Mazury i proszę, aby w tej rundzie finałowej ponownie zagłosowali. Tych z Państwa, którzy jeszcze nie zagłosowali gorąco zachęcam, bo to nasza wspólna sprawa”  – apelował Jacek Protas, marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

15 września ogłoszono także Światowym Szkolnym Dniem Głosowania. Do akcji zostali włączeni wszyscy uczniowie i nauczyciele w Polsce i za granicą. Młodzież szkolna oraz nauczyciele głosowali przez Internet. Warszawiacy mogli oddać swój głos na Placu Teatralnym. Stanowisko do głosowania zainstalowano w Mazurskim Trucku, ciężarówce, w której eksponowano także wystawę zdjęć Mazur w technice 3D. Podczas całej rundy finałowej Mazurski Truck odwiedził wiele miast Polski.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit