Udana promocja Polski i Krakowa w Amsterdamie

Przed konferencją …Więcej

Wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński, wiceprezydent Krakowa Magdalena Sroka, ambasador RP Jan Borkowski, a także kilkudziesięciu holenderskich touroperatorów i dziennikarzy wzięło udział w konferencji „Move Your Imagination - Eye on Poland" zorganizowanej 10 grudnia przez Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Amsterdamie.

Tegoroczna impreza odbyła się w prestiżowym Eye Film Institute w stolicy Holandii. Tym razem zaproszeni zostali touroperatorzy oraz niezależni agenci turystyczni. W ubiegłorocznej konferencji „Move Your Imagination" zorganizowanej na Nyenrode University wzięli udział głównie dziennikarze i travel blogerzy. – Zależało nam na tym, aby pokazać im jak wspaniałym krajem jest Polska – mówiła Dominika Szulc, dyrektorka ośrodka POT w Amsterdamie i Brukseli. – Chcieliśmy zainteresować i zaintrygować holenderską branżę turystyczną naszym krajem. Z pewnością nam się to udało, już dawno tak wielu przedstawicieli holenderskiej branży turystycznej nie spotkało się w jednym miejscu, sala była pełna - podkreślał wicedyrektor Andrzej Pawluszek.

Dwukrotny wzrost liczby holenderskich turystów pod Wawelem

Oficjalnego otwarcia konferencji dokonał wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński. – Jestem zaszczycony, że mogę się spotkać z kwiatem holenderskiej turystyki – komplementował gości wicepremier Piechociński, który w swoim wystąpieniu podkreślał znakomitą sytuację gospodarczą Polski, walory turystyczne naszego kraju, a także związki Polski z Holandią. Wicepremierowi towarzyszyli między innymi ambasador RP w Hadze Jan Borkowski, szef Wydziału Polityczno-Ekonomicznego Ambasady Piotr Perczyński oraz szef Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Tomasz Waźbiński.
O wykorzystaniu nowych technologii w branży turystycznej mówił Boy Lokhoff, dyrektor New Business TravMedia. – Znam Polskę i wiem jak piękny jest to kraj. Tym bardziej się cieszę, że mogłem uczestniczyć w konferencji „Eye on Poland" – powiedział nam Boy Lokhoff. Ważnym elementem konferencji była promocja stolicy Małopolski. - Kraków jest coraz chętniej odwiedzanym miastem przez turystów z Holandii, najnowsze badania ruchu turystycznego wskazują na dwukrotny wzrost liczby gości z Holandii w stosunku do ubiegłego roku. W 2014 roku siedemdziesiąt siedem tysięcy Holendrów odwiedziło nasze miasto – mówiła Magdalena Sroka, wiceprezydent Krakowa, która przedstawiła uczestnikom prezentację stolicy Małopolski. - Popularność naszego miasta potwierdza również przyznanie przez użytkowników holenderskiego portalu turystycznego Zoover nagrody „Best European City Trip 2014" – dodała wiceprezydent Sroka, która właśnie podczas konferencji odebrała oficjalnie plakietkę z tytułem Zoovera.

Istotnym punktem konferencji była dyskusja holenderskich touroperatorów „Czy Polska może być atrakcyjną destynacją turystyczną dla Holendrów?". Uczestnicy zgodnie podkreślali, że Polska ma znakomite warunki turystyczne, aby przyciągać holenderskich turystów. Prowadząca panel Magdalena Stoch z ośrodka POT w Amsterdamie podkreślała, że organizatorom zależało na tym, aby pozytywne doświadczenia dyskutujących touroperatorów zachęciły innych do pójścia w ich ślady. - O atrakcjach turystycznych naszego kraju dyskutowali profesjonaliści, którzy dobrze znają Polskę, mamy nadzieję, że ich doświadczenia zainspirują innych touroperatorów do poszerzenia swojej oferty o nasz kraj - mówiła Magdalena Stoch.

Przyjaciel Polski 2014

Podczas konferencji odbyła się również niecodzienna uroczystość. Po raz pierwszy przyznany został przez POT w Amsterdamie tytuł „Vriend van Polen 2014" (Przyjaciel Polski 2014). Wicedyrektor Andrzej Pawluszek oraz honorowy konsul RP w Amsterdamie Igno van Waesberghe wręczyli symboliczną plakietkę Hansowi Boumanowi, dziennikarzowi turystycznemu dziennika De Volkskrant oraz miesięcznika REIZEN Magazine, który od wielu lat współpracuje z amsterdamskim ośrodkiem POT. – Jestem mile zaskoczony i wzruszony – mówił Hans Bouman. – Polska jest pięknym krajem i opisywanie go to czysta przyjemność, cieszę się, że zostało to docenione – nie ukrywał wzruszenia redaktor Bouman, który otrzymał również voucher na weekendowy pobyt w Krakowie wraz z przelotem.

Patronat nad konferencją objęli ambasador RP w Hadze Jan Borkowski oraz honorowy konsul RP w Amsterdamie Igno van Waesberghe. Partnerami imprezy byli Eye Film Institute, TravMagazine oraz Eurolot.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit