Trzecia kadencja Andrzeja Sierakowskiego na stanowisku prezesa ANTOR

Uznanie dla pozycji Polski na rynku turystycznym Federacji Rosyjskiej

Od lewej Siergiej Szpilko i Andrzej Sierakowski … Więcej »

Andrzej Sierakowski, dyrektor moskiewskiego ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej został po raz trzeci jednogłośnie wybrany prezesem Zarządu Zrzeszenia Narodowych Organizacji Turystycznych ANTOR w Moskwie.

Do grona Zarządu powołani zostali również Andrea Segedi z Węgier, Birute Nenartavichiute z Litwy, Kristina Ionickaja z Katalonii, Sergej Kanajew z Dubaju i Antony Koruana z Malty.

Andrzej Sierakowski jest jedynym Polakiem pełniącym tak prestiżową społeczną funkcję w Federacji Rosyjskiej. Jego wybór jest dowodem uznania dla pozycji Polski na rynku turystycznym tego kraju.

Powierzenie Andrzejowi Sierakowskiemu funkcji prezesa ANTOR niezwykle pochlebnie ocenił Siergiej Szpilko, prezes Rosyjskiej Izby Turystyki (Rosyjskowo Sojuza Turindustriji, RST) na łamach portalu RataNews. Prezes Szpilko komentując działania POT w Rosji, mówił o Polsko-Rosyjskim Forum Turystycznym, którego pomysłodawcą był właśnie dyrektor moskiewskiego POIT. Od wprowadzenia pomysłu w życie, czyli od 2004 roku, odbyło się już pięć spotkań przedstawicieli polskiej i rosyjskiej branży turystycznej. Organizowano je w Krakowie i Zakopanym, w kurorcie Nałęczów, w Łodzi, na Śląsku oraz w województwie kujawsko-pomorskim.

Prezes Rosyjskiej Izby Turystyki wysoko ocenia również kolejny projekt Andrzeja Sierakowskiego – organizacji corocznego workshopu w Kaliningradzie, który dzięki zaangażowaniu pomysłodawcy i jego „rosyjskiej duszy” przyczynia się do czegoś więcej, niż tylko do umocnienia pozycji kaliningradzkich touroperatorów w Polsce. Inicjatywa okazała się na tyle trafiona, że obecnie w workshopie biorą udział wszyscy członkowie ANTOR i niewiele regionalnych przedsięwzięć o podobnym charakterze może pochwalić porównywalnie wysoką frekwencją. - Umiejętność łączenia interesów konkurencji w imię wyższych celów – to rzadka i bardzo cenna cecha charakteru - ocenia Andrzeja Sierakowskiego prezes RIT.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!