Rzeszów / 27-28 maja 2014

V Forum Innowacji i I Forum Turystyczne Państw Karpackich

Rzeszow

Innowacjom w turystyce poświęcona zostanie tegoroczna, piąta edycja Forum Innowacji, które obradowało będzie w Rzeszowie 27 i 28 maja. W drugim dniu odbędzie się także debata I Forum Turystycznego Państw Karpackich. Obie konferencje toczyły się będą w salach Centrum Naukowo-Dydaktycznego Mikroelektroniki i Nanotechnologii Uniwersytetu Rzeszowskiego, przy ul. Pigonia 1 w Rzeszowie.

 V Forum Innowacji współorganizują Ministerstwo Sportu i Turystyki, Urząd Miasta Rzeszowa, Fundacja Innopolis i Uniwersytet Rzeszowski, przy współpracy Polskiej Organizacji Turystycznej, rzeszowskiego oddziału TVP oraz Fundacji Instytutu Studiów Wschodnich. Tematyka kolejnych edycji Forum poświęcona jest innowacjom w innym sektorze gospodarki. Debaty gromadzą liczne grono uczestników, wśród nich ministrów, posłów, władze samorządowe, prezesów i dyrektorów wiodących spółek, przedsiębiorców, ekspertów branżowych, naukowców i dziennikarzy, także gości z zagranicy. W tym roku udział potwierdził między innymi Zoltan Somogyi, dyrektor wykonawczy Światowej Organizacji Turystyki, którego wystąpienie zaplanowane zostało na 27 maja. Gościem specjalnym będzie podróżnik, polarnik i fotograf Marek Kamiński.

Forum rozpocznie sesja plenarna zatytułowana „Źródła i bariery innowacyjności w turystyce". Panele dyskusyjne toczyły się będą równolegle obejmując tematykę innowacji w administracji publicznej, hotelarstwie, turystyce uzdrowiskowej, zielone innowacje, znaczenie sektorów kreatywnych dla turystyki, turystykę biznesową i kongresową, wykorzystanie nowych technologii w turystyce. Panel „Innowacyjne działania administracji turystycznej. Czy władze publiczne nadążają za zmieniającym się rynkiem?" poprowadzi dr Bartłomiej Walas, wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

Imprezą towarzyszącą Forum będzie Miasteczko Innowacji, które zapozna uczestników z przykładami zastosowania w teorii innowacji praktyce gospodarki turystycznej. Polska Organizacja Turystyczna zaprezentuje między innymi sposób wykorzystania nowoczesnych technologii przekazu, na których oparty jest stworzony i rozwijany wspólnie z regionami Polski System Informacji Turystycznej. Odwiedzający będą mogli zapoznać się z prezentacjami, e-bookami, ciekawymi aplikacjami, a także promującym Polskę w kraju i na świecie, dostępnym w 22 wersjach językowo-rynkowych Narodowym Portalem Turystycznym. Miasteczko będzie otwarte dla zwiedzających w dniach 27-28 maja 2014 r.

28 maja, w zorganizowanym z inicjatywy Ministerstwa Sportu i Turystyki I Forum Turystycznym Państw Karpackich wezmą udział przedstawiciele administracji, instytucji, organizacji, środowisk naukowych i przedsiębiorcy sektora turystyki krajów karpackich. Zamierzeniem Forum będzie stworzenie platformy współpracy i wymiany informacji sektora turystyki w oparciu o zapisy „Konwencji Karpackiej dotyczące zrównoważonej turystyki" i Protokołu o zrównoważonej turystyce do „Ramowej Konwencji o ochronie i zrównoważonym rozwoju Karpat". Spotkania i wymiana doświadczeń pomiędzy krajami karpackimi w sferach produktu i marketingu powinny służyć w przyszłości podejmowaniu i realizacji wspólnych projektów karpackich.

Pod adresem www.forum-innowacji.eu zamieszczony został pełny program, a dla zainteresowanych udziałem w Forum także Formularz Rejestracyjny.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit