Wiedeński POIT promuje Polskę podczas XXV Chopin Festival in der Kartause Gaming

W przededniu Roku Chopinowskiego

Prezydent Republiki Austrii Heinz Fischer podczas uroczystości otwarcia XXV Festiwalu Chopinowskiego

Prezydent Wiedeńskiego Towarzystwa Chopinowskiego, piastujący jednocześnie godność prezesa stowarzyszenia zrzeszającego wszystkie towarzystwa chopinowskie prof. Theodor Kanitzer złożył oficjalne podziękowanie Polskiemu Ośrodkowi Informacji Turystycznej w Wiedniu za zaangażowanie w przygotowaniu XXV Festiwalu Chopinowskiego w Gaming.

W czasie ceremonii otwarcia tej szczególnej rangi imprezy pianistycznej, Włodzimierz Szeląg, dyrektor wiedeńskiego ośrodka POT wręczył prezydentowi Austrii podwójny album z muzyką Krzysztofa Zimmermana w okolicznościowym opakowaniu przygotowanym przez Polską Organizację Turystyczną.

Czterodniowy festiwal trwający od 13 do 17 sierpnia, podobnie jak poprzednie zorganizowany został przez Wiedeńskie Towarzystwo Chopinowskie  Udział Polskiego Ośrodka Informacji Turystycznej w przygotowanie Festiwalu został wysoko oceniony  przez głównego organizatora imprezy i zaproszonych gości.

Na festiwal z biurem podróży

Tegoroczna jubileuszowa edycja Festiwalu przyciągnęła ponad tysiąc melomanów muzyki Chopina. Koncert inauguracyjny w kościele Kartauzji wykonała Wielka Orkierstra Symfoniczna Filharmonii Słowackiej z Bratysławy. W czasie imprezy wystąpili soliści z wielu krajów. Polskę reprezentowali Edward Zienkowski, Anna Gutowska, Krzysztof Kokoszewski, Jacek Stolarczyk i ulubieniec publiczności Piotr Kościk. Z osobnym koncertem wystąpiła Galowa Orkiestra Marynarki Wojennej ze Szczecina. Jej występ w Lunz, na scenie umiejscowionej przy brzegu jeziora, nagrodzony zastał gromkimi oklaskami nie tylko przez publiczność zgromadzoną w amfiteatrze, ale również turystów tłumnie wypoczywających w pobliskim kąpielisku oraz zgromadzonych na pokładach jachtów i łodzi cumujących w pobliżu estrady.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit