Kampania POT pod polską banderą S/Y „Fryderyk Chopin”

W sobotę, 12 czerwca warto być w Szczecinie

Żaglowiec S/Y Fryderyk Chopin

Tego dnia w porcie podniesie kotwicę żaglowiec S/Y „Fryderyk Chopin” ruszający w rejs po Europie.

Wypływający ze Szczecina żaglowiec żegnany będzie przez mieszkańców miasta i turystów uczestniczących w multimedialnym widowisku muzycznym z udziałem znakomitych artystów, które rozpocznie się o godzinie 21.30 nad Odrą w pobliżu Wałów Chrobrego i na Łasztowni. Największe w historii Szczecina widowisko będzie głównym punktem obchodów dorocznych Dni Morza. Do obecności tego dnia w Szczecinie zapraszają Polska Organizacja Turystyczna i władze miasta.

S/Y „Fryderyk Chopin” cumujący w czasie imprezy przy nabrzeżu szczecińskiego portu w asyście dwóch żaglowców „Iskra” i „Pogoria”,  wyruszy w paromiesięczną podróż zawijając w jej trakcie do kilkunastu portów. Pobytowi szkunera i jego młodej załogi w europejskich miastach towarzyszyła będzie widowiskowa oprawa imprez artystycznych. Pod intrygująco zachęcającym hasłem „Polska porusza wyobraźnię” przebiegać będą akcje marketingowe pokazujące atrakcyjnie Polskę z jej nowoczesnością, bogatą tradycją i unikalną kulturą oraz walorami i interesującą ofertą produktów turystycznych. W budowaniu przekazu marketingowego wykorzystane zostaną najbardziej sugestywne medialnie wydarzenia. Rok Chopinowski, prezydencja Polski w Unii Europejskiej oraz mistrzostwa najlepszych jedenastek piłkarskich Starego Kontynentu.

Kampania pod polską banderą S/Y „Fryderyk Chopin” wykorzystująca ideę odkrywczych wypraw morskich będzie pierwszym podejmowanym na tak szeroką skalę dzięki subwencji unijnej, konsekwentnym programowo i profesjonalnym przedsięwzięciem promującym nasz kraj za granicą. Program  jest częścią kampanii promocyjnej Polski na rynkach zagranicznych finansowanej ze środków z działania 6.3 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka  2007-2013.


Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit