Polska Travel Foto

Walor nagrodzonych zdjęć zostanie wykorzystany w promocji Polski

Pomorze Wschodnie, autor Sławomir Stępień

Maciej Raczyński decyzją komisji konkursowej został zwycięzcą Konkursu Fotograficznego Polskiej Organizacji Turystycznej i Polskiej Agencji Prasowej. Nagrodzone zdjęcie nosi tytuł „Widok z hotelu”. Autor utrwalił w kadrze charakterystyczny dla stolicy fragment urbanistyczny dostrzeżony z jednego z najwyższych pięter hotelu Marriott. Konkurs objęły Patronatem Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Ogłoszenie wyników i przekazanie nagród laureatom nastąpiło 20 listopada w obecności zaproszonych dziennikarzy w warszawskim Centrum Prasowym PAP przy ulicy Brackiej. Nagrody uroczyście wręczali wiceminister Sportu i Turystyki Katarzyna Sobierajska, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Szmytke, dyrektor Centrum Prasowego PAP Maria Dobrowolska i dyrektor Departamentu Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Aleksandra Piątkowska.

Niepowtarzalna wartość zdjęć konkursowych

- Popularyzowanie przedsięwzięć, takich jakim jest ten konkurs, a także efekty w postaci przepięknych zdjęć naszego kraju mają dla nas szczególne znaczenie. Szczególne - ponieważ realizując przedsięwzięcia promocyjne prawie zawsze mają one oprawę wizualną w postaci materiałów fotograficznych w wydawnictwach i Internecie. Przekaz słowny połączony z ilustracjami najlepiej przemawia do wyobraźni potencjalnych turystów – uzasadniała minister Katarzyna Sobierajska udzielenie patronatu konkursowi przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Wskazała przy tym na niepowtarzalną wartość zdjęć stanowiących plon konkursów otwartych. Biorą w nich udział w większości fotograficy amatorzy oddający się swojej pasji z zamiłowania. Ich prace nie ustępują często profesjonalizmem zdjęciom oferowanym przez wyspecjalizowane agencje. Posiadają natomiast walor świeżości spojrzenia, unikalności i niepowtarzalności. Ten walor zostanie wykorzystany w działaniach promujących Polskę. Resort sportu i turystyki deklaruje współudział w organizacji w następnych edycji konkursu.

Udział Polskiej Agencji Prasowej w organizacji konkursu jest elementem współpracy z Polską Organizacją Turystyczną rozpoczętej przed dwoma laty. Między innymi wspólnej promocji serwisu informacji turystycznej PAP. Dyrektor Maria Dobrowolska wyraziła satysfakcję z efektów konkursu fotograficznego. Zwycięskie zdjęcia znajdą się w serwisie PAP, w agencyjnej bazie fotograficznej.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit