Instytut na rzecz Ekorozwoju

Ważne dla zainteresowanych szkoleniami

Polska Organizacja Turystyczna  objęła patronatem cykl szkoleń organizowanych przez  Instytut na rzecz Ekorozwoju „Natura 2000 a turystyka wodna i nadwodna”. Szkolenia będą bezpłatne. Dwudniowe.

Program szkoleń dostosowany został i kierowany jest przede wszystkim do przedstawicieli regionalnych i lokalnych organizacji turystycznych, władz samorządowych oraz pozarządowych organizacji działających w zakresie rozwoju turystyki, ochrony środowiska i edukacji ekologicznej. Szkolenia mają na celu pogłębienie wiedzy uczestników w trzech sferach: ochrony przyrody, zrównoważonego rozwoju, zasad organizacji ekoturystyki oraz ich praktycznego stosowania. Aby teorię połączyć z praktyką, szkolenia będą prowadzić wspólnie specjaliści z ochrony środowiska i branży turystycznej. Część teoretyczna wprowadzi słuchaczy w zagadnienia dotyczące wzajemnych relacji powstających w toku rozwoju turystyki i ochrony przyrody na obszarach Natura 2000.Warsztaty terenowe realizowane będą w możliwie pobliskich obszarach Natura 2000. Towarzyszyły im będą dyskusje poprowadzone przez trenerów, specjalistów w zakresie edukacji ekologicznej oraz ekspertów Instytutu w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Organizatorzy zaplanowali cztery sesje szkoleniowe.  „Natura 2000 w regionach mniej popularnych turystycznie” - 29‑30 września 2011 w Lublinie i na terenie Poleskiego Parku Narodowego.  „Natura 2000 nadmorska i na morzu” - 4‑5 października 2011 w Helu i na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. „Natura 2000 w strefie intensywnej turystyki pasa pojezierzy” - 11‑12 października 2011 w Ełku i na terenie Suwalskiego oraz Mazurskiego Parku Krajobrazowego. „Problemy Natury 2000 w dolinach rzek” - 19‑20 października 2011 w Dolinie Baryczy.

Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem internetowym: a.golec@ine-isd.org.pl. Po szczegółowe informację można zwrócić się do Instytutu na rzecz Ekorozwoju w Warszawie, ul. Nabielaka 15 lok. 1, tel.: tel. (22) 851 04 02.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit