Centralne uroczystości

W tym roku, w Warszawie

Światowa Organizacja Turystyki (UNWTO) ustanowiła Światowy Dzień Turystyki, nakładając na państwa członkowskie obowiązek organizacji obchodów w poszczególnych krajach. W Polsce ogólnopolskie obchody ŚDT organizowane są, co roku w innym regionie. W tym roku gospodarzem będzie Warszawa.

Centralne uroczystości planowane są na 25 września 2008 r., kiedy w stolicy odbywają się jedne z największych targów turystycznych w Polsce XVI Międzynarodowe Targi Turystyczne „Tour & Travel Warsaw 2008”.

Światowy Dzień Turystyki obchodzony jest jako święto ludzi, którzy związani są z turystyką zarówno zawodowo jak i w ramach szeroko pojętej działalności społecznej. Jest doskonałą okazją do integracji przedstawicieli władz państwowych, samorządowych i środowiska turystycznego. Obchody tego dnia są także okazją do wymiany doświadczeń i uhonorowania osób zasłużonych dla turystyki.

Co roku Światowy Dzień Turystyki organizowany jest pod innym hasłem. Tegoroczne hasło brzmi: „Turystyka – wyzwania wobec zmian klimatycznych”. Hasło ukazuje złożoność turystyki i zachodzących w niej procesów a także pokazuje jej interdyscyplinarny charakter poprzez różne dziedziny życia społeczno-gospodarczego.

Polska Organizacja Turystyczna w ramach obchodów Światowego Dnia Turystyki chce zwrócić uwagę władz, mediów, inwestorów na turystykę jako branżę przemysłu przynoszącą ogromne dochody, mającą wpływ na różne dziedziny życia społeczno-gospodarczego, stwarzającą szansę rozwoju dla Polski, ale również jako biznes wymagający marketingowego wsparcia.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit