Światowy konkurs na 7 Nowych Cudów Świata

Warszawiacy tłumnie głosowali na Białowieżę i Mazury

Niezawodne, jak zawsze, media ...Więcej>>

Przed nami ostatnie metry przed metą półfinału konkursu „7 Nowych Cudów Natury”. Warszawiacy w niedzielne popołudnie tłumnie oddawali głosy na polskich kandydatów - Puszczę Białowieską i Wielkie Jeziora Mazurskie korzystając ze stanowisk internetowych ustawionych przez Polską Organizacje Turystyczną na Skwerze Hoovera. Ostateczny termin głosowania na destynacje turystyczne, które przejdą do półfinału mija 7 lipca.

Po dniach niepogody wreszcie wyszło słońce i stołeczny Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście tętniły życiem. Skwer Hoovera znalazł się na trasie, którą przepływała fala spacerowiczów pomiędzy zmysłowo-artystycznym festynem mody Warsaw Fashion Street 2009, a zorganizowaną przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz jedenaście urzędów marszałkowskich – zmysłowo-apetyczną prezentacją regionalnych produktów wpisanych na Listę Produktów Tradycyjnych. Na skwerze Hoovera miłośnicy jazzu śledzili przygotowania do wieczornego koncertu Tomasza Stańki, z okazji inauguracji wystawy „Jam session: amerykańscy ambasadorowie jazzu ruszają w świat”.

Wolontariusze zachęcali przechodniów do przerwania spaceru po Krakowskim Przedmieściu i wskazywali namiot Polskiej Organizacji Turystycznej z internetowymi stanowiskami, gdzie każdy mógł oddać głos na polskich kandydatów w konkursie „7 Nowych Cudów Natury”. Niezawodne, jak zawsze, media także wsparły niedzielną akcję głosowania Polskiej Organizacji Turystycznej. Przed internetowymi stanowiskami POT trwał nieprzerwany ruch. Kolejka głosujących przez wiele godzin nie malała ani na minutę. Pomocą w głosowaniu i niezbędnymi informacjami służyli Jacek Janowski i Jacek Idzikowski z Departamentu Współpracy Regionalnej POT oraz Rafał Wilczkowski z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Konta polskich kandydatów wzbogaciły się o kilkaset cennych głosów, dodanych w jakże ważnym momencie. Stawka wygląda obecnie następująco: Wielkie Jeziora Mazurskie – zajmują 2 miejsce a Puszcza Białowieska 5. Bieżący ranking publikowany jest pod adresem www.new7wonders.com/nature/en/liveranking.

Przypominamy, że głosy można oddawać tylko przez Internet. Ilość osób, która zagłosuje na nasze kandydatury, zadecyduje o tym czy przejdą one do półfinału. Głosować można na stronie internetowej: www.new7wonders.com. Głosy można też oddawać na stronach Ministerstwa Sportu i Turystyki - www.msport.gov.pl, Polskiej Organizacji Turystycznej - www.pot.gov.pl , a także: www.mazurycudnatury.pl, www.bialowiezaforest.eu.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit