„Odkryj swój EDEN w Polsce” – taki tytuł nadali autorzy nowej stronie projektu EDEN - Najlepsze Europejskie Destynacje Turystyczne - www.edenpolska.pl.

Układ strony jest bardzo czytelny. Jej pełne radości, zielono-żółte tonacje kolorystyczne od pierwszego spojrzenia nastrajają do lektury, a w konsekwencji do poznania urody własnego kraju. Dowiemy się z niej wszystkiego o projekcie EDEN, prestiżowym konkursie zainicjowanym przez Komisję Europejską w 2006 roku, a podjętym przez Polską Organizację Turystyczną w  2009 roku. Pierwszym tematem wiodącym była wówczas „Turystyka i obszary chronione”. W bieżącym roku jest nim „Turystyka wodna”.

Poznamy ambasadorów projektu  Beatę Pawlikowską - pisarkę, podróżniczkę, fotografa i dziennikarkę oraz Tomasza Zubilewicza – prezentera pogody, meteorologa i dziennikarza, osoby aktywnie realizujące i propagujące mądre podróżowanie i proekologiczny styl życia. To oni wspierają promocję  idei odpowiedzialnej turystyki oraz Najlepsze Europejskie Destynacje Turystyczne EDEN.

Kto chciałby wybrać się śladem najlepszych destynacji roku 2009, w kilka chwil opracuje marszrutę do Rzeczpospolitej Ptasiej w Ujściu Warty, Barlinka, Janowa Lubelskiego, Regionu Dorzecza Nadbużańskiego czy Krzemiennego Kręgu – na Szlaku Żółwia i Dinozaura. Pomoże w tym łatwo dostępna mapa kraju.

Zalecana jest mądra, świadoma i ekologiczna forma turystyki, której siedem podstawowych zasad łatwo poznać przy lekturze działu „Jak podróżować odpowiedzialnie?”

Koordynatorem krajowej edycji konkursu jest Polska Organizacja Turystyczna, która zaprasza do lektury zarówno branżę turystyczną, jak i wszystkich miłośników podróży.

 

 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit