Dzień Polski w Pekinie

Wygrać igrzyska olimpijskie dla polskiej turystyki

Utwory Chopina wykonał Marek Brach

Około tysiąca gości, a wśród nich przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego - Juan Antonio Samaranch, przybyło 10 sierpnia do ambasady RP w Pekinie, aby wziąć udział w Dniu Polskim.

W ocenie Janusza Tatery – attache olimpijskiego, radcy i kierownika wydziału konsularnego ambasady RP w Pekinie – było to największe wydarzenie promujące Polskę w Chinach w trakcie igrzysk olimpijskich. „Dzień Polski” to największe przedsięwzięcie w historii placówki w Pekinie.

Zaproszenie do polskiej ambasady przyjęli między innymi przedstawiciele kierownictwa Komitetu Organizacyjnego Igrzysk Pekin 2008 (BOCOG), członkowie MKOl z wiceprzewodniczącym Thomasem Bachem i Chińskiego Komitetu Olimpijskiego. Licznie reprezentowany był korpus dyplomatyczny. Dostojeństwo należne koronowanym głową towarzyszyło zaś gościowi wyjątkowemu - królowi Malezji.

Obszerną część programu uroczystości poświecono promocji polskiej turystyki i przypadających w 2010 roku obchodów Roku Chopinowskiego w Polsce. Goście Dnia Polskiego zapoznali się z przygotowanymi przez Polską Organizację Turystyczną, dobranymi stosownie do tej okazji, materiałami promocyjnymi, uczestniczyli w emisji filmu prezentującego najciekawsze zakątki naszego kraju, a także obejrzeli wystawę fotogramów pod nazwą „Polska Fryderyka Chopina”. Zabrzmiała też muzyka kompozytora.

Utwory Chopina wykonał Marek Brach, zaproszony przez POT student Akademii Muzycznej w Warszawie, który mimo młodego wieku, koncertował w wielu krajach Europy oraz w Japonii i USA. Artystyczną wymowę wydarzenia podkreślił wspólny występ solisty Teatru Wielkiego w Warszawie i teatrów operowych w Polsce - Leszka Świdzińskiego, primadonny Opery Łódzkiej Anny Cymmerman i diwy polskiej operetki, solistki zespołu Mazowsze Iwony Tober.
Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit