ICCA. Raport statystyczny 2008

Wysoka pozycja Polski i Gdańska w raporcie statystycznym ICCA

W najnowszym raporcie statystycznym przygotowanym przez ICCA (International Congress and Convention Association) dotyczącym międzynarodowego rynku spotkań stowarzyszeń (spotkania inicjowane przez administrację publiczną i organizacje pozarządowe).

Polska znalazła się na 27 miejscu ze 101 imprezami w 2008 roku. Tym samym poprawiła swoją pozycję w rankingu o 3 miejsca w stosunku do ubiegłego roku, wyprzedzając takie państwa jak Czechy (30 miejsce) i Litwa (49 miejsce). W kategorii „miasta” najlepiej z polskich miast wypada Warszawa z liczbą 38 spotkań i 39 miejscem (poprawa o 1 miejsce w porównaniu z 2007 rokiem) oraz Kraków z 25 spotkaniami i 63 miejscem w rankingu. Po raz pierwszy w rankingu Gdańsk zajął 141 miejsce (11 spotkań stowarzyszeń) wyprzedzając tym samym Wrocław (202 miejsce i 7 imprez) i Poznań (234 miejsce i 6 imprez).

Ranking uwzględnił około 7500 cyklicznie odbywających się spotkań, organizowanych przez międzynarodowe stowarzyszenia. Spotkania ujęte w rankingu, jak i w bazie ICCA, muszą spełniać trzy kryteria: minimum 50 osób na spotkaniu; minimum 3 kraje reprezentowane na spotkaniu; regularne odbywanie spotkań.

Dane zbierane są od członków ICCA – głównie Biur Konferencji i Kongresów, których zadaniem jest gromadzenie i przesyłanie informacji o spotkaniach odbywających się w ich mieście, regionie, państwie.
Wysoka pozycja Gdańska w tegorocznym rankingu to efekt aktywnego członkostwa w ICCA Gdańsk Convention Bureau.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit