Pytanie do…

Zaczynaliśmy na Polagrze

1. Zaczynalismy

Aktualności Turystyczne: W tym roku poznański Tour Salon pełen był odniesień do symbolicznej rocznicy, 25-lecia organizacji tych największych w Polsce targów turystycznych. Pan był ich pomysłodawcą i współtwórcą. Jak Pan ocenia ten okres?

Robert Kępiński, dyrektor Departamentu Planowania Marketingowego Polskiej Organizacji Turystycznej: - Pierwsze w Polsce targi turystyczne odbyły się przed dwudziestu siedmiu laty w ramach Międzynarodowych Targów Przemysłu Spożywczego Polagra. Dziś ma to odcień humorystyczny. Co ma jedno do drugiego? Ale takie były początki. Na niewielkim wydzielonym skrawku hali targowej promowana była Polska i jej atrakcje turystyczne. Pomysł chwycił, cudzoziemców zainteresowały informacje o turystycznych walorach naszego kraju, a to skłoniło nas do zainicjowania Tour Salonu - specjalistycznej imprezy targowej, podobnej do tych w innych krajach na świecie.

Poznańskie targi ewoluowały, przeobrażały się, rozwijały. Dziś z satysfakcją stwierdzam, że nabierają profesjonalnego szlifu i systematycznie zyskują na znaczeniu. Spełniają się nasze oczekiwania z okresu, kiedy podejmowaliśmy decyzję o ich uruchomieniu. Stały się wydarzeniem targowym w pełnym tego słowa znaczeniu. Promują turystykę przyjazdową do Polski, polskie regiony, miasta i produkty turystyczne. Nie umniejszam oczywiście znaczenia nawiązywanej w ich trakcie współpracy i kontaktów biznesowych polskich przedsiębiorców turystycznych z wystawcami zagranicznymi.

W ostatnim okresie coraz częściej pojawiają się opinie, że rozwój targów turystycznych w Polsce przyhamował, a ta forma komunikacji i sprzedaży przeżywa zmierzch. Tym, którzy tak twierdzą, nie sposób odmówić racji, gdy powołują się na zjawisko rozwoju mediów elektronicznych, rozwoju internetu, prezentacji ofert i zakupów bezpośrednio w sieci. To wszystko prawda, ale zapewniam, że nieprędko przestaniemy spotykać się na Tour Salonie. Bywam na wielu imprezach targowych w różnych krajach świata, które w dziedzinie rozwoju cywilizacji opartej o rozwiązania informatyczne o kilka kroków Polskę wyprzedzają. Jednak, mimo wielu ułatwień, wśród mieszkańców tych krajów nie zmniejsza się grupa osób, które wolą tradycyjny sposób wyboru oferty turystycznej. Odwiedzają targi całymi rodzinami, podobnie, jak w tym roku poznański Tour Salon.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit