Po raz 22 na ITB

Zainteresowanie klientów berlińskimi targami nie maleje

Spotkania w Pawilonie Polskim…Więcej »

Sektor międzynarodowej turystyki dotąd dość skutecznie stawia czoła światowej dekoniunkturze, o czym świadczy również przebieg tegorocznych, międzynarodowych targów berlińskich ITB uznawanych za najważniejsze w sezonie targowym i najbardziej prestiżowe dla przedsiębiorców turystycznych.

Zakończona w niedzielę 43. edycja targów zgromadziła w 26 halach Messe Berlin ponad 11 tys. wystawców z 180 krajów. Prawie 180 tys. osób zwiedziło przygotowaną ekspozycję. Wśród nich 110 tys. to specjaliści branży turystycznej. Ponad jedna trzecia wystawców i 30 proc. odwiedzających to goście spoza Niemiec.

Polskie stoisko narodowe organizowane jest na targach ITB od 22 lat. Od dziesięciu zajmuje w kompleksie wystawienniczym halę 15.1 o powierzchni półtora tysiąca metrów kwadratowych. W tym roku 135 polskich wystawców zaprezentowało bogatą ofertę turystyczną regionów i miast. Regionem partnerskim było Pomorze.

W pierwszym dniu targów wiceminister Sportu i Turystyki Katarzyna Sobierajska i prezes POT Rafał Szmytke odbyli oficjalne spotkanie z burmistrzem Berlina Klausem Wowereitem składającym wizytę w Polskim Pawilonie.

Na stoisku Niemiec, prezes Rafał Szmytke i Petra Hedorfer, przewodnicząca Zarządu Niemieckiej Centrali Turystyki (Deutsche Zentrale für Tourismus) w obecności minister Sobierajskiej oraz Ernsta Hinskena, pełnomocnika Rządu Federalnego ds. Turystyki - podpisali porozumienie o współpracy pomiędzy obiema narodowymi organizacjami turystycznymi.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit