Promocja Polski pod żaglami Chopina

Zakończył się konkurs POT, który wyłonił załogę europejskiego rejsu

Na łamach Aktualności Turystycznych zapraszaliśmy do wzięcia udziału w konkursie na członka załogi żaglowca S/Y „Fryderyk Chopin”. Ta piękna jednostka podniesie żagle  w czerwcu wyruszając w kilkunastotygodniowy  rejs.

Jednostka podniesie kotwicę w czerwcu, zakończy podróż w połowie września. W tym czasie odwiedzi 23 miasta w 8 krajach. W europejskich miastach portowych, do których zawinie,  będzie jej towarzyszyła widowiskowa oprawa imprez artystycznych promujących Polskę i polską turystykę. Wybrani w konkursie młodzi członkowie załogi statku będą starali się zainteresować zgromadzoną w portach publiczność Polską i jej  turystycznymi walorami.

Do tego trudnego zadania zgłosiło się 135 kandydatów i kandydatek z  22  uczelni publicznych i 13 uczelni prywatnych o profilu turystyczno-hotelarskim. Zgłoszenia kandydatów od Rektoratów Uczelni przyjmowane były do końca kwietnia.

Znamy już obsadę trzech turnusów na pokładzie żaglowca S/Y „Fryderyk Chopin”. Sześcioosobowa komisja rekrutacyjna zakwalifikowała do trudnej służby na pokładzie brygu pod biało-czerwona banderą i niełatwej misji promowania Polski 65 wspaniałych młodych dziewcząt i chłopców. Wytypowano również załogę rezerwową.

 Szczegółowy wykaz osób zakwalifikowanych do rejsu zamieszczony zostanie 10 maja na stronach internetowych Polskiej Organizacji Turystycznej. Listę zamustrowanych wilków morskich opublikujemy także w Aktualnościach Turystycznych. Życzymy im wszystkim hartu i zapału w trakcie czekającego ich teraz intensywnego szkolenia w obyciu z marynarskim rzemiosłem, szczególnie zaś w przyswajaniu wiedzy i nabraniu umiejętności pozwalających sprostać tej drugiej - niemniej trudnej, a z pewnością bardziej odpowiedzialnej części zadania, godnego reprezentowania i umiejętnego promowania ojczystego kraju.

 

 

 

 

 

 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit