Zmarł Czesław Jermanowski

10 października zmarł  Czesław Jermanowski, w latach 1995-2000 dyrektor Polskiego Ośrodka Informacji  Turystycznej w Londynie.

Urodził  się w 1951 roku w Słubicach. Od 1987 roku był związany z Urzędem Kultury Fizycznej i Turystyki, w którym pełnił funkcje dyrektora Departamentu, dyrektora Generalnego oraz w latach 1993-1995 – wiceprezesa Urzędu. Był między innymi twórcą rządowego programu rozwoju gospodarki turystycznej, a następnie programu promocji turystyki polskiej. Pełnił  funkcję wiceprezesa TVP, a następnie wiceprezesa Polskiego Radia.  W latach 2007-2008 był zatrudniony na stanowisku  Radcy Ministra w Departamencie Turystyki Ministerstwa Sportu i Turystyki. Angażował się w wiele inicjatyw społecznych. Był członkiem Narodowej Rady Kultury, współzałożycielem Klubu Kultury Chłopskiej, założycielem i pierwszym Prezesem Fundacji Kultury Wsi.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit