Promujmy Polskę Razem

Znamienite osobistości odznaczone Złotym Logo Polska

Daniel Olbrychski z dowcipnym dystansem do własnej osoby komentował swój dorobek w promowaniu kraju. - Od małego chciałem zdobywać medale i stawać na podium w zawodach i w ten sposób promować Polskę. Próbowałem w szermierce i w boksie, ale nie wystarczyło mi cierpliwości. Mogłem za to robić to  udawaniem, bo czym innym jak nie udawaniem jest zawód aktora.

Niełatwo zebrać w jednym miejscu o tej samej godzinie tak liczne grono znakomitych osobistości. Szanowani i lubiani, podziwiani za osiągnięcia w dziedzinie gospodarki, nauki, polityki, kultury, sportu, mediów. Wszyscy stosownie uroczyści, z niezmąconym spokojem i pogodą ducha znoszący tłoczących się fotoreporterów. 12 grudnia w Teatrze Stanisławowskim w warszawskich Łazienkach wręczono odznaki Złote Logo Polska.

Przyznaje je prezes Polskiej Organizacji Turystycznej tym z naszych wybitnych rodaków, którzy swoimi dokonaniami służą krajowi podnosząc jego  prestiż  w oczach świata.  W myśl integrującego hasła narodowej turystyki: „Promujmy Polskę Razem”.

Historyczne wnętrza Teatru Stanisławowskiego podkreślały wiekowym dostojeństwem podniosłe klimat wydarzenia. Gospodarz wieczoru Rafał Szmytke, prezes POT, w asyście Jolanty Grus, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej i prezentera Zygmunta Chajzera – z kurtuazją witali wszystkich zebranych, wyróżnionych Złotym Logo Polska, jak i przybyłych gości, przedstawicieli resortów administracji państwowej, ciał przedstawicielskich, sfer biznesowych, mediów i branży turystycznej. Wśród których, dodajmy, znaleźli się również posiadacze cennego Złotego Logo Polska, odznaczeni nim w latach ubiegłych.

W tym roku złote odznaki symbolicznie uhonorowały dorobek w dziedzinie promocji Polski Bogdana Zdrojewskiego, ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego; Daniela Olbrychskiego, aktora o międzynarodowych dokonaniach; Jerzego Dudka, gwiazdy światowych boisk piłkarskich; Elżbiety Dzikowskiej, podróżniczki, autorki książek i programów telewizyjnych; Henryki Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan, reprezentującej przedsiębiorców prywatnych, byłej minister przemysłu; Jarosława Wałęsy, deputowanego do Parlamentu Europejskiego;  Michała Kleibera, prezesa Polskiej Akademii Nauk, byłego ministra nauki; Jana Olbrychta, deputowanego do Parlamentu Europejskiego, inicjatora popularyzacji w Parlamencie Europejskim projektu „Promujmy Polskę Razem”; Adama Olkowicza, wiceprezesa PZPN, byłego dyrektora spółki Euro 2012; Magdy Gessler, restauratorki, osobowości telewizyjnej; Jarosława Kuźniara, dziennikarza telewizyjnego i radiowego. Honorowe odznaki (odmienne w kształcie i wielkości, których nie wpina się w klapy marynarek) otrzymały także instytucje: TVN24 za program „Wstajesz i Wakacje”, którą odebrał Jarosław Kuźniar oraz Lang Team sp. z o.o., organizator wyścigu Tour Pologne; odznakę przyjął dyrektor Czesław Lang.

Początek tym podniosłym wieczorom dał Lech Wałęsa, przyjmując jako jeden z pierwszych pośród Osobistości uhonorowane w tym roku Złotym Logo Polska. Na scenie towarzyszy im grono pracowników POTnajznakomitszych postaci, złotą odznakę symbolizującą zasługi dla promowania Polski. Warto przypomnieć ten moment. Rok 2011, berlińskie targi ITB, w których Polska wystąpiła w randze kraju partnerskiego. Ceniony za historyczną rolę w ukształtowaniu współczesnej Europy, rozpoznawany w najdalszych zakątkach globu prezydent Lech Wałęsa, reprezentował Polskę i polską turystykę, pełniąc misję gościa honorowego stolicy Niemiec. Wspierał i dodawał swoim autorytetem pozytywnego bodźca kampanii „Promujmy Polskę Razem” prowadzonej przez Polską Organizację Turystyczną,  adresowanej przede wszystkim do odbiorów zagranicą. Wśród posiadaczy odznaki są też między innymi Andrzej Seweryn, aktor scen polskich i francuskich, reżyser, członek słynnej Comedie Francaise; Andrzej Malinowski, prezydent organizacji Pracodawcy Rzeczpospolitej Polskiej; Urszula Dudziak, wokalistka i kompozytorka; Ewa Minge, projektantka mody; Maja Włoszczowska, zawodniczka kolarstwa górskiego, Leszek Możdżer, kompozytor, pianista jazzowy, producent muzyczny.

Nominacje do Złotego Logo Polska zgłaszane są przez dyrektorów departamentów i ośrodków zagranicznych POT oraz w imieniu Rady POT, przez jej przewodniczącego. Opiniowała je dziewięcioosobowa kapituła Złotego Logo Polska obradująca pod przewodnictwem Jolanty Grus. W tym roku i ubiegłym organizatorzy wprowadzili dodatkowy element w choreografii wydarzenia. Prezesowi POT przekazującemu nagrodzonym osobistościom odznaki Złote Logo Polska towarzyszyli pracownicy, których profesjonalizm decyduje o powodzeniu prowadzonych kampanii promujących narodową turystykę.

Grudniowy wieczór zakończył rozrywkowy spektakl Tercetu czyli Kwartetu prowadzonego przez Piotra Gąsowskiego, doskonały aktorsko, choć momentami może nazbyt przerysowany artystycznie w swej estradowej ekspresji, która odmieniła  nastrój chwili. Pomimo to wprowadziła reżysersko w klimat świąteczny interpretacją najbardziej znanych kolęd.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit