10 lat Śląskiej Organizacji Turystycznej

Gabriela Lenartowicz, prezes ŚOT odbiera jubileuszowe gratulacje składane w imieniu POT przez prezesa Rafał Szmytke

 - Jestem najlepszym przykładem na skuteczność działań Śląskiej Organizacji Turystycznej. Ostatnią majówkę spędziłem właśnie na Śląsku – przyznał wiceminister sportu i turystyki Tomasz Jędrzejczak podczas jubileuszu 10-lecia działalności ŚOT. Wśród gości uroczystości w pałacu w Koszęcinie byli przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiej Organizacji Turystycznej oraz przyjaciele i współpracownicy śląskiej ROT.

Gabriela Lenartowicz, prezes ŚOT, podkreślała, że 10 lat działalności to dobry czas na podsumowania. – Nasza organizacja okrzepła, można przed nią stawiać coraz ambitniejsze zadania. Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Szmytke, potwierdzał, że w branży turystycznej Śląska Organizacja Turystyczna jest znana i ceniona zaś w wielu dziedzinach ŚOT jest prekursorem i przykładem profesjonalizmu.

W trakcie 10 lat działalności Śląska Organizacja Turystyczna zrealizowała wiele projektów, w tym przy dofinansowaniu funduszy unijnych. Ich celem była promocja województwa śląskiego, wpływająca na zwiększenie ruchu turystycznego. W przypadku regionu śląskiego istotne znaczenie miała również zmiana powszechnie panującego, lecz stereotypowego wizerunku województwa. Efekty tych działań są już widoczne – jak wynika z badań ruchu turystycznego, wielu Polaków postrzega dziś śląskie jako niezwykle różnorodny i bogaty kulturowo region, do którego warto przyjechać. W badaniach dotyczących liczby turystów krajowych, Śląskie plasuje się na 4-6 pozycji w skali wszystkich województw. Skuteczność w działaniu Śląskiej Organizacji Turystycznej wynika w dużej mierze z szerokiego partnerstwa z organizacjami branży turystycznej oraz gminami i powiatami na rzecz rozwoju i promocji regionu. W ramach tego partnerstwa realizowane są stoiska na targach turystycznych oraz współpraca w ramach Śląskiego Systemu Informacji Turystycznej.

Goście docenili dotychczasowe projekty, jak choćby Śląski System Informacji Turystycznej, stoiska targowe czy wydawane na wysokim poziomie graficznym i merytorycznym wydawnictwa. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że z niecierpliwością czekają na kolejne inicjowane przez ŚOT działania. – Jest nam niezmiernie miło słyszeć tyle pochlebnych słów. Mam nadzieję, że i w kolejnych latach wraz z naszymi partnerami z regionu będziemy udowadniać, że turystyka w województwie śląskim ma przyszłość – podsumowuje Agnieszka Sikorska, dyrektor biura Śląskiej Organizacji Turystycznej.

Uroczystość uświetnił występ Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk" im. Stanisława Hadyny, gospodarza obiektu i członka Śląskiej Organizacji Turystycznej.

----------------

Śląska Organizacja Turystyczna jest jedną z 16 działających w Polsce Regionalnych Organizacji Turystycznych. To stowarzyszenie, którego głównym zadaniem jest promocja walorów turystycznych województwa śląskiego i działania mające na celu poprawę wizerunku regionu. Więcej o Organizacji na www.silesia-sot.pl, a o atrakcjach turystycznych śląskiego na www.slaskie.travel oraz na Facebook'u (Śląskie.travel oraz Śląskie Smaki).

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit