Porozumienie Jednostek Turystycznych Województwa Lubelskiego

50-tka i co dalej....?

Na lubelskim Starym Mieście…Więcej »

Na jubileuszowym 50-tym zjeździe spotkali się członkowie Porozumienia Jednostek Turystycznych Województwa Lubelskiego. Porozumienie jest najstarszą w regionie grupą, skupiającą podmioty branży turystycznej: przewoźników, hotelarzy, restauratorów, przedstawicieli ośrodków informacji turystycznej i przewodników.

Porozumienie ma charakter nieformalny czyli nie posiada osobowości prawnej. To determinuje jego dalsze istnienie - zwłaszcza, że na potrzeby Porozumienia jego członkowie wpłacają składki. A gdzie pieniądze tam i kontrole.

Dotychczas finansami lubelskiego Porozumienia zajmowali się społecznie pracownicy Lubelskiego Ośrodka Informacji Turystycznej. Po ostatniej kontroli skarbowej już nie mogą tego robić. LOIT zapłacił karę, a członkowie Porozumienia stanęli przed trudnym pytaniem - co dalej?

Pod skrzydła ROT lub LOT

Burzliwa dyskusja na temat zasadności istnienia grupy odbyła się 11 marca w Lublinie. Padły m.in. propozycje, by przenieść się do działających zgodnie z prawem - czyli zarejestrowanych: Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej bądź Lokalnej Lubelskiej Organizacji Turystycznej. Dotychczas obydwie organizacje współpracowały z Porozumieniem na partnerskich i przyjacielskich zasadach.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit