Stowarzyszenie „Unia Nadwarciańska”

Aktywna wspólnota lokalna

W województwie wielkopolskim funkcjonują liczne lokalne grupy działania (LGD), których celem jest aktywizacja regionów między innymi poprzez turystykę. Taką funkcję pełni też LGD - Stowarzyszenie „Unia Nadwarciańska”, które obejmuje gminy we wschodniej części regionu: Słupcę, Strzałkowo, Powidz, Lądek i Zagórów.

Formy turystyki na tym terenie są zróżnicowane. Z racji położenia na szlaku dróg przelotowych  znaczącą rolę odgrywa tutaj obsługa tranzytu turystycznego. Obiekty turystyczne położone przy tranzytowych trasach mogą być dobrymi ambasadorami regionu, poprzez tworzenie całego systemu zachęt do uczynienia z tego terenu miejsca docelowego dłuższych przyjazdów.

Publikacje LGD służą propagowaniu turystycznego wizerunku ziem położonych nad Wartą i wśród jezior wschodniej Wielkopolski. Na uwagę zasługują m.in.: Szlak Grodzisk, opactwo Cystersów w Lądzie, Pałac w Ciążeniu, Festiwale Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w gminie Lądek. Utrwaloną pozycję ma Powidz – z zespołem ośrodków wypoczynkowych nad jeziorami. Kajakarze, piechurzy , miłośnicy przyrody wybiorą park krajobrazowy w dolinie

Warty.

W gminach członkowskich LGD informacji turystycznej udzielają punkty „it” przy urzędach gmin w ośrodkach kultury. LGD promuje się na targach turystycznych, m.in. w Poznaniu, współpracuje też z Wielkopolską Organizacją Turystyczną.

(jpp)

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit