ZROT

Aktywne Zachodniopomorskie

„Zielona uliczka” - nowa pomysłowa aranżacja targowa ZROT…Więcej »

Ekspozycja województwa zachodniopomorskiego na targach LATO przygotowana przez Zachodniopomorską Regionalną Organizację Turystyczną (ZROT) przy udziale samorządów województwa, powiatów, miast i gmin oraz branży była jak zawsze wysoce profesjonalna.

ZROT pod kierunkiem prezesa Waldemara Miśko i dyrektora Biura Zdzisława Pawlickiego należy do najbardziej dynamicznych w kraju. Urzędujący od października 2008 r. dyrektor Pawlicki ma dużą praktykę turystyczną, pełnił m.in. funkcję kierownika Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej na szczecińskim zamku. Dlatego też rozwój informacji turystycznej jest przezeń bardzo doceniany.

ZROT ma obecnie 83 członków – mówi Z. Pawlicki – i liczba ta od kilku lat nie ulega zasadniczym zamianom: jedni odchodzą, inni dołączają do nas. Rozmówca bardzo chwali współpracę z Urzędem Marszałkowskim. W tym roku czterokrotnie wzrosła wysokość środków przeznaczanych przez samorząd wojewódzki na cele informacji i promocji. Wrasta też procentowy udział wpływów do budżetu z tytułu składek członkowskich i jest to zjawisko wysoce pozytywne.

ZROT – zatrudniający 4 osoby – ma wiele różnorodnych zadań: wdrażanie systemu „it”, udział w targach, wydawnictwa, szkolenia, study tour, współpraca z mediami, utrzymywanie kontaktów z organizacjami lokalnymi. Jednym z nowych, priorytetowych przedsięwzięć jest Zachodniopomorski Szlak Żeglarski, ważny zarówno dla amatorów jachtingu morskiego, jak i śródlądowego. Do 2011 roku powstanie 11 nowych marin.

W realizacji zadań czynnie pomagają: Forum Turystyki Regionów i Zachodniopomorska Izba Turystyki.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit