Stowarzyszenia „Ślężanie - Lokalna Grupa Działania”

Aspiracje Sobótki

Marta Pawłowska ze Stowarzyszenia „Ślężanie - Lokalna Grupa Działania” ma powody do satysfakcji. Stowarzyszenie, kierowane przez prezes Elżbietę Pasławską, skupiające różne podmioty gospodarcze z okolic legendarnej góry Ślęża rozwija swój produkt turystyczny.

- Funkcjonujemy od pięciu lat. Wiemy, że słabą stroną jest brak punktu informacji turystycznej na tym bardzo popularnym terenie. Nasza grupa „Ślężanie”, znana z dużej aktywności - pokona jednak i ten problem - mówi Marta Pawłowska. - We wszystkich gminach powiatów wrocławskiego, świdnickiego, dzierżoniowskiego - skupionych w tej organizacji w najbliższym czasie takie punkty powstaną. Najlepszym przykładem jest działające od lat dynamiczne centrum informacji turystycznej w Świdnicy.

Władze miasta Sobótka mają swoje aspiracje. - Nie widzimy punktu informacji turystycznej jako placówki dołączonej do jakiejś instytucji. Myślimy o samodzielnym dla niej lokalu i liczymy w tej kwestii na wsparcie środkami Unii Europejskiej – dodaje rozmówczyni.

Gminom potrzebna jest dalsza intensyfikacja promocji, więcej publikacji i wyższe ich nakłady, więcej udziału „Ślężan” w targach (obecnie uczestniczą rocznie w siedmiu). I tu także powinny pomóc środki unijne.

Wśród produktów turystycznych, które rozwija Stowarzyszenie wspólnie z Urzędem Miasta i Gminy Sobótka oraz Starostwem Powiatu Wrocławskiego są inicjatywy związane ze Świętami Bożego Narodzenia. To Ślężański Festiwal Rzemiosł, Rękodzieła i Produktu Lokalnego (Sobótka, 12 i 13 grudnia), podczas którego odbędą się prezentacje wyrobów rzemieślniczych, artystycznych, rękodzieła i produktów lokalnych, połączone z Jarmarkiem Bożonarodzeniowym; warsztaty artystyczne; konkurs na najpiękniejsze Drzewko Bożonarodzeniowe; prezentacje muzyczne; Jasełka oraz rozstrzygnięcie konkursu na „Ślężański Produkt Lokalny” wraz z wręczeniem Certyfikatów i wspólne kolędowanie podczas Festiwalu Stołów i Tradycji Wigilijnych. Do udziału w Festiwalu zaproszono wytwórców, rękodzielników, artystów, rzemieślników, rady sołeckie, koła gospodyń wiejskich, zespoły muzyczne, taneczne i teatralne, szkoły i wszystkich, którzy zechcą się zaprezentować bądź wziąć udział w konkursach. „Chcielibyśmy, by Festiwal stał się wprowadzeniem w atmosferę świątecznych przygotowań i świętowania zgodnie z naszymi tradycjami, bez blichtru, komercji i tandety. Przypomnijmy sobie wspólnie atmosferę, koloryt, smaki i zapachy naszych dawnych, domowych świąt Bożego Narodzenia. Tu będziecie Państwo mieli okazję kupić ekologiczne przysmaki na świąteczne stoły, niebanalne prezenty lub nauczycie się jak je zrobić własnoręcznie” – reklamują swój produkt organizatorzy.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!