Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna

Budżet 2009 mniejszy o połowę, ale działamy

Spotkanie w Forcie IV…Więcej »

- Budżet Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej na rok 2009 został zmniejszony o połowę - mówi Szymon Wiśniewski, dyrektor Biura K-POT. - Dotyczy to przede wszystkim środków, które przekazuje na cele informacji i promocji turystycznej regionu samorząd województwa.

Rozmówca dodaje, że było już wcześniej przygotowane rozwiązanie awaryjne, toteż cięcie nie spowodowało zahamowania działań. Jednak K-POT musiała zrezygnować z kontynuacji niektórych zadań. Ogólny budżet 300 tys. zł nie pozwala bowiem na przyjazd na targi TT Warsaw, do Brukseli, Utrechtu i Moskwy.

Krótko o dokonaniach roku 2008

Do największych, innowacyjnych osiągnięć roku 2008 dyrektor Sz. Wiśniewski zalicza multimedialny przewodnik po regionie dla osób niewidomych, wydany na płycie CD, przy pomocy Ośrodka dla Dzieci Niewidomych im. Braille’a w Bydgoszczy. Na płycie znajdują się informacje o regionie zapisane w formacie MP3, a także tekst.

Osiągnięciem roku ubiegłego - dokonanym przy współpracy z POIT w Moskwie - było Forum Polsko-Rosyjskie.
Dużym sukcesem było nawiązanie współpracy Torunia i Bydgoszczy, co zaowocowało m.in. wspólnym wystąpieniem na targach Tour Salon.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit