Konkurs ZROT

Certyfikaty dla gospodarstw agroturystycznych

Certyfikaty-dla-gospodarstw

Marszałek województwa zachodniopomorskiego i Zachodniopomorska Regionalna Organizacja Turystyczna organizują konkurs o przyznanie Certyfikatu „Zachodniopomorska Wieś Turystyczna”. Ma on wyłonić najbardziej interesujące pod względem turystycznym wsie na Pomorzu Zachodnim oraz  pomóc w popularyzacji i promocji zachodniopomorskiej wsi jako miejsca wypoczynku, podniesieniu jakości usług turystycznych, wyeksponowaniu walorów krajoznawczych i kulturowych.


W regionie od wielu lat część rolników prowadzi w swoich gospodarstwach usługi agroturystyczne przynoszące im dodatkowe dochody. Gospodarstwa oferują nie tylko pokoje, ale także wyżywienie i inne atrakcje pobytowe -  np. naukę jazdy konnej z instruktorem, przejażdżki bryczką po okolicy, wędkowanie w stawach rybnych, wędzarnie, pasieki itd. Są gospodarstwa rolne, dla których działalność agroturystyczna okazała się na tyle dochodowa, że zaniechały w ogóle produkcji rolnej. Co najwyżej prowadzą ją na taką skalę, aby zapewnić dodatkowe atrakcje turystom.

 

Laureaci konkursu ZROT w swoich materiałach promocyjnych będą mogli posługiwać się certyfikatem przez dwa lata. Zwycięska wieś otrzyma także planszę, na której znajdą się informacje dotyczące infrastruktury turystycznej wsi, obiektów i atrakcji turystycznych znajdujących się w okolicy. Każda wieś występująca o przyznanie certyfikatu otrzyma wpis w formie wizytówki do wydawnictwa - Księgi Certyfikatu Zachodniopomorska Wieś Turystyczna, która zostanie opublikowana po ich przyznaniu. Zwycięzca zostanie wybrany w oparciu o kryteria takie jak: informacja o lokalnej ofercie turystycznej i zagospodarowaniu umieszczona na planszach we wsi, usługi i atrakcje dostępne dla turystów, imprezy lokalne, regionalne i ogólnopolskie, dostępność dla niepełnosprawnych, oznakowanie dojazdu do wsi, punkty informacji turystycznej, sprzedaż pamiątek, publikacje, turystyka specjalistyczna, plany rozwoju wsi, idee i inne pomysły. Otrzymany Certyfikat pomoże w sprzedaży wiejskich produktów turystycznych w tym stworzeniu europejskiego standardu turystycznego.

Konkurs potrwa do 31 października. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej www.zrot.pl.

 

 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit