Stowarzyszenie Gmin Turystycznych Pojezierza Gostynińskiego

Ciekawe pomysły na turystykę

Stowarzyszenie Gmin Turystycznych Pojezierza Gostynińskiego

Stowarzyszenie Gmin Turystycznych Pojezierza Gostynińskiego - członek Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej - dysponowało jak zawsze atrakcyjnym stanowiskiem promocyjnym na targach turystycznych TT Warsaw.

Szczególną uwagę zwracała kolekcja 18 folderów promujących 16 miast i gmin członkowskich z terenu województw mazowieckiego i kujawsko-pomorskiego oraz powiaty płocki i gostyniński. Wśród gmin miejskich silną pozycję zajmują tutaj dwa duże miasta – Płock i Włocławek.  Integracji gmin służą szkolenia, warsztaty, publikacje, stoiska targowe, informowała Ilona Janiszewska z Biura Stowarzyszenia z siedzibą w Łącku, kierowanego przez prezes, dyrektor biura Barbarę Chrzanowską. Efektem pracy Stowarzyszenia są m.in. plenery malarskie w Lucieniu z wystawą w Muzeum Mazowieckim w Płocku, działania służące budowie i modernizacji urządzeń użyteczności publicznej, m.in. obiektów sportowych, baz dla zielonych szkół i rewitalizacja przestrzeni publicznej. Członkowie Stowarzyszenia zapraszali na VI Festiwal Folkloru i Kultury Ziemi Kujawskiej i Mazowieckiej pn. „Od kujawiaka do oberka”, który odbędzie się 15 października w Łącku, znanym z jezior, lasów, a przede wszystkim pięknych koni.

Stowarzyszenie jest także członkiem założycielem Lokalnej Grupy Działania „Fundacja Aktywni Razem”. Zgadzamy się z rozmówczynią, ze pilną potrzeba jest utworzenie punktów informacji turystycznej w członkowskich gminach i w siedzibie Stowarzyszenia.

(jpp)

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit