Nadbużańska Lokalna Organizacja Turystyczna

Co słychać w Regionie Dorzecza Nadbużańskiego

Wyróżnienie dla NLOT w Konkursie „Eden” za projekt „Region Dorzecza Nadbużańskiego”

24 czerwca 2009 roku w Warszawskim hotelu Sheraton podczas uroczystej Gali Nadbużańska Lokalna Organizacja Turystyczna w Siedlcach odebrała wyróżnienie w Konkursie Na Najlepszą Europejską Destynację „Eden” za przygotowany projekt „Region Dorzecza Nadbużańskiego”.

Przypomnijmy, że „Eden” to projekt promujący mało znane destynacje turystyczne o niepowtarzalnym charakterze, który łączy jednocześnie potrzeby środowiska, ludności lokalnej i turystów, rozwijając przy tym atrakcyjny ekonomicznie produkt turystyczny.
Udział w konkursie, to prestiż w kraju i za granicą. Wyróżniona destynacja stanie się bardziej rozpoznawalna w Europie, co przyczyni się do rozwoju turystyki, a tym samym całego regionu.

Kraina Bugu

to idealne miejsce do aktywnego wypoczynku, gdyż jest to region charakteryzujący się znakomitymi warunkami do uprawiania każdego rodzaju sportu. W parze z walorami naturalnymi koegzystuje czystość ekologiczna Krainy Bugu. Znajduje się ona bowiem w Zielonych Płucach Polski.
Cały region pokryty jest siecią ścieżek rowerowych, pieszych i wodnych. Do tego dochodzą liczne możliwości wynikające z infrastruktury turystycznej oraz obiektów rehabilitacyjno-wypoczynkowych. Coraz częściej obserwuje się tam również amatorów uprawiania takich sportów, jak: balony, moto- i paralotnie, survival. Jest to region odkrywany z każdym sezonem.
Wbrew pozorom region nadbużański wcale nie zapada w sen zimowy. Okres ten obfituje przede wszystkim w biesiady przy kominku lub piecu chlebowym i legendach nadbużańskich gospodarzy, kuligi w okolicznych lasach bądź przechadzki wzdłuż Bugu i podziwianie pięknych pejzaży z perspektywy nart biegowych. Ma ponadto zimowego „asa w rękawie” - jako jeden z nielicznych, posiada swoją plenerową imprezę o randze międzynarodowej: Wyścigi Psich Zaprzęgów w Korczewie. Z każdym rokiem wydarzenie ściąga coraz szersze grono zawodników i kibiców.

Nadbużański Park Krajobrazowy

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit