Radni mają o czym myśleć

Długa lista postulatów branży turystycznej

Posiedzenie Komisji Rozwoju…Więcej »

Mają o czym myśleć radni wojewódzcy po posiedzeniu w końcu listopada Komisji Rozwoju Turystyki, Sportu i Rekreacji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, na którym zespół ekspercki Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej przedstawił sporządzone opracowanie zawierające szereg istotnych postulatów.

Przede wszystkim trzeba wdrożyć spójny system informacji turystycznej i e-turystyki na Dolnym Śląsku. Tu jest pięć postulatów: podjęcie działań zmierzających do przygotowania wniosku własnego Samorządu Wojewódzkiego do Regionalnego Programu Operacyjnego na projekt dotyczący e-usług w dziedzinie turystyki i kultury na realizację Koncepcji E-turystyki na Dolnym Śląsku, rozpoczęcie prac nad uruchomieniem Dolnośląskiego Centrum Informacji Turystycznej i Promocji, wdrożenie procedur stałej aktualizacji serwisu Samorządu Wojewódzkiego, opracowanie koncepcji promocji oferty turystyki wiejskiej na Dolnym Śląsku oraz stworzenie centralnej kartoteki szlaków turystycznych w regionie.

Sporo jest też do zrobieniu w dziedzinie kształcenia kadr turystycznych. Eksperci DOT postulują m.in. rozpoczęcie prac koncepcyjnych nad powołaniem w regionie przez Samorząd Wojewódzki instytucji kształcącej korpus kadr turystycznych oraz branży w formule „Wyższej Szkoły Turystyki” lub „Centrum Doskonalenia Kadr Turystycznych”. Widzą też potrzebę rozszerzenia kategorii zawodów w turystyce o instruktora jazdy konnej w zakresie turystyki i rekreacji, animatora turystyki oraz teleinformatora turystycznego. Rozszerzenie kategorii zawodów leży w gestii dwóch resortów: sportu i turystyki oraz edukacji.

W ramach promocji turystycznej na najbliższe lata DOT postuluje m.in. przygotować koncepcję promocji regionu w związku z Rokiem Chopina w 2010 r., a także przygotowanie kampanii wizerunkowej opartej na marce Dolnego Śląska.

Przedstawiono tylko część postulatów zespołu eksperckiego, ale i to daje obraz potrzeb. Referowali je członkowie zespołu: Wojciech Fedyk, Ireneusz Cierpisz, Piotr Gryszel, Andrzej Jaworski i Zofia Sikora.
Marek Perzyński

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!