„Ojciec Mateusz” dofinansowany

Detektyw w sutannie wypromuje nie tylko Sandomierz

Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego podpisała z Telewizją Polską umowę o współfinansowaniu produkcji serialu „Ojciec Mateusz”. Na spotkaniu z producentami filmu wybrano 15 miejscowości, w których od kwietnia toczyć się będą losy telewizyjnych bohaterów.

Pogmatwane nici zagadek kryminalnych, występku i grzesznych uczynków zawiodą ekranowego sługę bożego z żyłką detektywistyczną między innymi do Kielc, Bałtowa, Opatowa, Kurozwęk i Buska-Zdroju. Jak podają producenci „Ojca Mateusza”, każdy odcinek serialu o przygodach dobrodusznego księdza wspierającego lokalnych stróżów prawa w tropieniu lżejszych i cięższych  przewin  przyciąga średnio około 10 mln widzów.

Na popularności serialu skorzystał już Sandomierz – dotychczasowe miejsce akcji, w którym w minionym roku odnotowano 30 proc. wzrost ruchu turystycznego. Władze regionu liczą, że wyprawy śladami detektywa w sutannie na tym mieście się nie zakończą. Jak zapewniają twórcy hitu TVP, akcja serialu będzie w sposób naturalny przenosiła się do innych atrakcyjnych turystycznie miejscowości Świętokrzyskiego nie sprowadzając ich jedynie do roli pięknie sfotografowanego tła. Nowe miejscowości staną się plenerem efektownych ujęć i spektakularnych akcji - w Pińczowie Ojciec Mateusz będzie rozwiązywał zagadkę wypadku motolotniarza, a do Kielc sprowadzą go tajemnicze wydarzenia w miejscowym teatrze. W świętokrzyskich plenerach przewidziano osadzenie 20 odcinków serialu.

Od 15 kwietnia „Ojciec Mateusz” pojawi się z odświeżoną czołówką, nawiązującą do nowych lokalizacji, której produkcję dofinansowała ROT Województwa Świętokrzyskiego kwotą  488 tys. złotych. Dodatkowe 350 tys. złotych  ROT przekaże na produkcję i emisję bilbordów sponsorskich. 8-sekundowe spoty, promujące region hasłem „Świętokrzyskie czaruje – odkryj tajemnicę”, będą emitowane przed każdym odcinkiem serialu – w czwartki i niedziele od połowy kwietnia.

Pełne dofinansowanie 20 odcinków serialu „Ojciec Mateusz” wyniesie 1.3 mln złotych. Połowa tej kwoty to zobowiązania ROT, pozostałe 650 tys. złotych przekażą władze województwa. Efekt współpracy TVP z województwem świętokrzyskim widzowie będą mogli podziwiać jesienią.

 

 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit