Do 20 kwietnia trwa konkurs świętokrzyskiej ROT

Dla profesjonalistów i amatorów

Tegoroczny sezon na konkursy fotograficzne rozpoczął region świętokrzyski. Profesjonalni fotograficy, jak i wszyscy lubiący parać się tą dziedziną amatorsko, już od 6 stycznia mogą nadsyłać swoje prace.

Konkurs fotograficzny pod hasłem „Świętokrzyskie w kadrze” ogłosiła Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego, a jego celem  jest promocja turystycznych walorów regionu. Fotografie oceniane będą w pięciu kategoriach: przyroda i pejzaż; nieznane Świętokrzyskie; inne spojrzenie na znane zabytki; turystyka aktywna; atrakcje turystyczne. Autorzy mogą zgłaszać najwyżej trzy fotografie lub kompozycje składające się z nie więcej niż sześciu zdjęć.

Jury będzie oceniało tylko te zdjęcia, które nie były nigdzie publikowane, ani nie zostały nagrodzone w innych konkursach. W skład czteroosobowego gremium oceniającego wchodzą członkowie ZPAF Paweł Pierściński i Artur Dziwirek oraz przedstawiciele organizatora Anna Drzewiecka i Jacek Kowalczyk. Przyznane zwycięzcom nagrody wyniosą łącznie 10 tys. zł. Jedna trzecia tej kwoty zarezerwowana jest dla autora najlepszej pracy. Po 1.5 tys. zł otrzymają czterej fotograficy za zdjęcia ocenione najwyżej w pozostałych kategoriach. Z tym jednak zastrzeżeniem, że jurorzy orzekając o przyznaniu laurów nie skorzystają z przysługującego im prawa do nie wyłaniania zwycięzców.

Zainteresowani szczegółami regulaminu mogą znaleźć jego pełna wersję pod adresem www.rot.swietokrzyskie.travel.

Ostateczny termin do kiedy będą przyjmowane przesyłki ze zdjęciami od autorów startujących w konkursie, upływa 20 kwietnia tego roku. Wystawa nagrodzonych zdjęć zorganizowana zostanie na placu Artystów w Kielcach.

 

 

 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit