ROT WŚ

Dobrze nam w pałacu, lepiej w namiocie, a najlepiej w Centrum Targowym

Jacek Kowalczyk

W 2008 roku Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego bierze udział w rekordowej liczbie targów w skali swojej dziesięcioletniej historii.

    - Jeździmy w zasadzie na wszystkie ważniejsze targi w Polsce – mówi Jacek Kowalczyk, prezes ROT WŚ i dyrektor Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego (na zdjęciu). – Po raz pierwszy udaliśmy się na Gdańskie Targi Turystyczne oraz na Podlaskie Targi Turystyczne w Białymstoku. Są to dla nas jeszcze nie do końca odkryte tereny.

    W pierwszej połowie roku ROT WŚ wzięła także udział jako gość w Międzynarodowych Targi Turystyki, Rekreacji i Wypoczynku „Intourex” w Sosnowcu, jako region partnerski w XIV Międzynarodowych Targach - Regiony Turystyczne „Na styku kultur” w Łodzi oraz w Międzynarodowych Targach Turystycznych ITB w Berlinie, w 18. Krakowskim Salonie Turystycznym, VII Świętokrzyskich Targach Turystyki „Voyager” w Kielcach oraz XIII Targach Turystyki i Wypoczynku Lato w Warszawie.

    - W efekcie musimy weryfikować finansowo uczestnictwo w kolejnych imprezach targowych – konkluduje rozmówca. - Przed nami Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw Tour & Travel, w którym ROT WŚ będzie organizatorem stoiska regionalnego, XIX Międzynarodowy Salon Turystyczny „Tour Salon” w Poznaniu, gdzie będziemy brać udział gościnnie oraz targi zagraniczne WTM w Londynie i Ukraine w Kijowie.

    Dwa lata temu na stoisko regionu Świętokrzyskiego na Targi Lato w Warszawie Park Bałtowski przywiózł jednego z latających dinozaurów, który nie zmieścił się w drzwiach pawilonu i trzeba go było po części uszkodzić, aby po przyklejeniu dwóch złamanych zębów mógł godnie reprezentować region. W rezultacie w konkursie na „Najciekawszą ekspozycję polskiego regionu” ROT WŚ z dinozaurem na czele zdobyła wówczas I miejsce.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit