Czas pokazać potencjał Wrocławia w turystyce wodnej

Dolnośląski Karnawał Odrzański odbędzie się, mimo wszystko

Rajmund Papiernik, dyrektor biura zarządu Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej we Wrocławiu, pasjonat turystyki wodnej w stopniu komandora/  fot.: Marek Perzyński

Dolnośląski Karnawał Odrzański to inicjatywa tak cenna i ważna dla rozwoju turystyki na Dolnym Śląsku, że powinien się odbyć mimo braku dofinansowania ze strony władz Wrocławia – uznali jego organizatorzy, którzy spotkali się 4 kwietnia na naradzie w Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej.

Spory koszt związany jest z ochroną bezpieczeństwa uczestników, ale instytucje za to odpowiedzialne zadeklarowały, że pieniędzy nie wezmą. Opera zagwarantuje część artystyczną już po zejściu na ląd. To też dużo. Potrzebne są jeszcze pieniądze choćby na przenośnie toalety i przygotowanie terenu.

- Będziemy główkować skąd je wziąć – mówią w DOT. - Ale z imprezy na pewno nie zrezygnujemy, bo to znakomita promocja wrocławskiego szlaku wodnego i innych tego typu miejsc na Dolnym Śląsku. Czas skończyć z mówieniem, jaki to potencjał mamy w tym zakresie, czas go pokazać.

Pierwszy Dolnośląski Karnawał Odrzański odbył się 17 czerwca, tuż przed Euro’ 2012. I był wielkim sukcesem.

- Była to największa impreza związana z turystyką wodną na Dolnym Śląsku po II wojnie światowej - mówi Rajmund Papiernik, dyrektor biura zarządu Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej we Wrocławiu, pasjonat turystyki wodnej w stopniu komandora. - Rozpoczęła się wielkim korowodem jednostek pływających. Udział wzięły statki pasażerskie, żaglówki, kajaki, tramwaje wodne z Zatoki Gondol we Wrocławiu, pontony, łodzie smocze i motorówki, w tym policji wodnej, Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Urzędu Żeglugi Śródlądowej. Następnie odbył się piknik na łące Na Grobli obok Zoo. Były pokazy m.in. ratownictwa wodnego, konnego kadryla Straży Miejskiej, wystąpiła orkiestra dęta Komendy Wojewódzkiej Policji, śpiewaków operowych, zespołu „Miłośników Baletu” Akademii Ruchu przy MDK na Krzykach i pobito rekord Dolnego Śląsk  w ciągnięciu narciarzy za motorówką. Swoje namioty promocyjne rozstawiły m.in. Kudowa-Zdrój, spółdzielnia „Oświata”, Dolnośląska Organizacja Turystyczna, policja, Straż Miejska Wrocławia. Celem imprezy było zwrócenie uwagi decydentów na możliwości turystyczne, jakie daje Odra i inne rzeki płynące przez Wrocław, i zachęcenie Dolnoślązaków do korzystania z kajaków i innego sprzętu pływającego, na co nie trzeba - wbrew obiegowej opinii - specjalnych uprawnień i zezwoleń.

Marek Perzyński

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!