LOT

Dynamicznie w sielskich klimatach

Dynamicznie w sielskich klimatach

Lokalna Organizacja Turystyczna „Kraina Lessowych Wąwozów” należy do najsilniejszych i najbardziej dynamicznych w kraju, toteż jej członkowie starają się uczestniczyć w licznych targach turystycznych.

Stoisko tej urokliwej krainy, obejmującej m.in. okolice Nałęczowa, Kazimierza Dolnego, Opola Lubelskiego, Puław, Wąwolnicy i Wojciechowa było ozdobą targów turystycznych TT Warsaw 2011. Promotorzy turystyki z tego terenu zadbali o wydanie nowych broszur promujących różne formy turystyki, w tym jej coraz bardziej popularnych aktywnych form.

– LOT mający siedzibę w Nałęczowie skupia aktualnie 95 członków, przy czym liczba ta stale się zwiększa - mówił podczas TT Warsaw Wiesław Czerniec, prezes LOT „Kraina Lessowych Wąwozów”, a jednocześnie prezes Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne”. - Tytuły broszur „Sztuka odpoczynku”:, „Sielska kraina”, „Turystyka aktywna” odpowiadają zakresowi działań tej organizacji, która: prowadzi szkolenia, współpracuje z punktami „it”, systematycznie publikuje broszury i mapy, przygotowuje filmy, organizuje objazdy studyjne dla dziennikarzy, uczestniczy w targach. Jest to możliwe dzięki środkom Unii Europejskiej przeznaczonym na kampanię promocyjną w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

Ewa Kurek z LOT „Kraina Lessowych Wąwozów” dodała: - Nasza organizacja wraz z centrum informacji turystycznej zyskała od niedawna nowy bardziej funkcjonalny lokal przy Alei Kasztanowej. Poprzedni był sympatyczny, ale nieco ciasny.

Celem LOT-u jest pełne skomercjalizowanie produktów turystycznych. W wielu przypadkach już to się udało – mówi W. Czerniec wskazując na mini skansen Wojciechowska Zagroda, Siedlisko „Pod Lipami”, Zagrodę w Uściążu, Siedlisko Męćmierz, które stają się magicznymi miejscami skłaniającymi do przyjazdów, odpoczynku i zapoznawania się z tożsamością regionu. Produkty lokalne będą poddane wewnętrznej certyfikacji.

Jan Paweł Piotrowski

 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit