WOT

Dziennikarskie forpoczty

Poznańscy dziennikarze we Frankfurcie

W końcu września 2008 r. w Hesji, kraju związkowym Niemiec, przebywała grupa poznańskich dziennikarzy. Była to rewizyta, bowiem rok wcześniej w Poznaniu i Wielkopolsce gościli dziennikarze z tego niemieckiego kraju związkowego.

- Porozumienie o współpracy z Hesja Agentur, naszym odpowiednikiem, WOT podpisała w 2006 r. – informuje Ewa Przydrożny, dyrektor Biura WOT w Poznaniu. – Dotyczy ono m.in. wymiany doświadczeń w zakresie funkcjonowania systemu zarządzania promocją obu regionów, w tym promocją turystyczną. Hesja prezentuje już regularnie swoje wydawnictwa na Targach Tour Salon w Poznaniu, my zaś swoje na targach w Hamburgu i Stuttgarcie. Współpraca pomiędzy naszymi regionami partnerskimi, w różnych dziedzinach, zapoczątkowana została już w 2000 r. Staramy się utrwalać w Hesji wizerunek Wielkopolski jako ciekawego polskiego regionu, który warto odwiedzić i poznawać.

Nadal wiemy o sobie niewiele

Porozumienie Hesji i Wielkopolski dotyczy również wymiany dziennikarzy. Dzięki informacjom w mediach mieszkańcy obu regionów mogą bowiem dowiadywać się o wartych odwiedzania ciekawych zakątkach w obu krajach. Mimo uruchomienia bezpośredniego połączenia lotniczego Poznania z Frankfurtem nad Menem ruch turystyczny nie zwiększył się w stopniu znaczącym. Wielkopolanie nadal mało wiedzą o Hesji, Niemcy zaś o Wielkopolsce.
A przecież Hesja oferuje produkty turystyczne dostępne również dla kieszeni przeciętnego polskiego turysty, zwłaszcza dla miłośników wędrówek po górach, turystyki miejskiej, uzdrowiskowej i kulturowej. Oferta turystyczna jest tam bogata, związana z historią głównych miast – Frankfurtu, Kolonii i Wiesbaden, z działalnością wielu muzeów oraz licznych uzdrowisk, z których znane jest wspomniane Wiesbaden, stolica landu. Rozwinięta jest tam również turystyka winna, dzięki licznym winnicom, a także aktywna, rowerowa czy kajakowa.

Wizyty i rewizyty

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit