Study press MOT

Dziennikarzy nie zadowalają ogólniki

W pierwszej połowie roku Małopolska Organizacja Turystyczna wspólnie z miastem Kraków i Województwem Małopolskim, Polską Organizacją Turystyczną i lokalnymi partnerami zorganizowała 9 wizyt studyjnych dziennikarzy.

Z roku na rok dziennikarze biorący udział w study press są coraz bardziej wymagający. Nie zadowala ich jak w latach ubiegłych ogólne poznanie regionu, interesują ich konkretne produkty turystyczne. Nawet niszowe. Czego to wymaga? Bardzo dobrego przygotowania wizyty. Organizatorzy muszą odłożyć do archiwum rutynowe programy pobytów zawierające się w schemacie: śniadanie, zwiedzanie, obiad, czas wolny, kolacja, nocleg, jak dla przeciętnego turysty. Tworząc plan pobytu dziennikarza należy włożyć w jego merytoryczną treść z jednej strony wiele fantazji, z drugiej zaś - precyzyjną realizację oczekiwań formułowanych przez przedstawicieli mediów.
Dziennikarze goszczący w Małopolsce w tym roku są dobrze przygotowani, w czym zasługa ośrodków POIT. Zjawiają się z przemyślaną koncepcją materiału prasowego. Dziennikarze hiszpańscy skupili się na tematyce Spa, francuscy opisywali dokładnie sprzęt i kosmetyki używane przez personel placówek leczniczo-wypoczynkowych. Zwolenników ma modna turystyka gastronomiczna. Wkrótce przybędzie ekipa szwedzkiej TV, która zamierza przedstawić region właśnie w kontekście przyjemności, na jakie mogą liczyć cudzoziemcy doceniający niepowtarzalny smak regionalnych kulinariów. Żurnaliści z prestiżowego magazynu dla czytelników interesujących się golfem zapoznali się ze standardem pól w trzech regionach południowej Polski: w Małopolsce, na Śląsku i Dolnym Śląsku. Małopolska ROT koordynowała tę wizytę, wspieraną przez POT.
Wyjątkowo ciekawe przebiegały inne podróże prasowe na przykład Telewizyjnego Klubu Damskiego z Moskwy. Zdarzały się też nieprzewidziane kłopoty, jak w przypadku, gdy telewizja węgierska postanowiła zrealizować film o narciarstwie w Tatrach. Akurat wtedy w Zakopanem zapanowała odwilż i śniegu chwilowo dla zawiedzionych filmowców zabrakło …
(e t-m)

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit