W-MROT apeluje o narodowy akces w światową karierę Warmii i Mazur

Głosuj na www.new7wonders.com

Czy Wielkie Jeziora Mazurskie mają szansę znaleźć się na liście 7 Nowych Cudów Świata? - Z pewnością tak, jeśli wszyscy zainteresowani oddadzą swój głos na www.new7wonders.com - mówi Elżbieta Zawadzka, dyrektor Warmińsko-Mazurskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

Spójrzmy na region Warmii i Mazur z szerszej perspektywy. Właśnie teraz pojawiła się przed nim historyczna szansa światowej kariery. A to z dwóch powodów. Ogłoszenia 2009 roku Międzynarodowym Rokiem Astronomii oraz kampanii, której celem jest wybranie siedmiu nowych cudów przyrody. W obydwu kraina Warmii i Mazur ma niepowtarzalną szansę pokazania się światu z najlepszej strony.

Odkryj Warmię Kopernika

Organizacja Narodów Zjednoczonych ogłosiła rok 2009 Międzynarodowym Rokiem Astronomii, w tym bowiem roku przypada 400. rocznica użycia przez Galileusza lunety do oglądania nieba. Jego obserwacje stanowiły przełom w postrzeganiu i rozumieniu Kosmosu. Hasło MRA 2009 brzmi: „Odkryj swój Wszechświat”.

Tymczasem wkład Warmii w rozwój astronomii jest nie mniejszy, bowiem to tu przyszedł na świat Mikołaj Kopernik, a jego 40 lat twórczego życia z losami tej ziemi jest właśnie związane.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit