Stowarzyszenie Rozwoju Północnych Kaszub „Norda”

Głosy z Jastarni

Wydawnictwo Urzędu Miejskiego w Wejherowie…Więcej »

Norda – to inaczej nazwa północnych Kaszub. Lokalna Organizacja Turystyczna – czyli Stowarzyszenie Rozwoju Północnych Kaszub „Norda” skupia gminy i branżę turystyczną przede wszystkim z terenu powiatów puckiego i wejherowskiego.

Tutaj właśnie, w Jastarni, znajduje się siedziba organizacji kierowanej przez prezes Martę Balicką, jednocześnie dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury.

LOT w Jastarni dzieli lokal z Centrum Informacji Turystycznej i Biurem Promocji Gminy Jastarnia. To usytuowanie – zdaniem Ewy Świątczak, informatora z Centrum „it” bardzo pomaga w promocji, zarówno miasta, jak też gmin członkowskich.

Liczba obiektów noclegowych na terenie działania gmin należących do LOT-u jest bardzo duża, dlatego też sprawne funkcjonowanie wymaga zgodnej współpracy zainteresowanych. Po wielu latach udało się wypracować metodę szybkiej weryfikacji informacji do baz danych, które są podstawowym narzędziem pracy. Rozmówczyni cieszy się, że przedstawiciele branży wreszcie pojęli, że aktualizowanie danych i systematyczne dostarczanie do CIT własnych materiałów promocyjnych leży przede wszystkim w ich interesie.

Aczkolwiek do sezonu letniego pozostało jeszcze sporo czasu, już pojawiają się pytania o możliwość zapewnienia sobie miejsca w tym czasie. Teraz kończy się przygotowanie materiałów promocyjnych. Będą one potrzebne już niedługo, ponieważ „Norda” zamierza wziąć udział w licznych targach turystycznych, począwszy od białostockich. W sezonie zimowym Jastarnia, Jurata, Hel i inne miejscowości całkowicie nie pustoszeją, a w Centrum „it” stale pojawiają się goście. Na północnych Kaszubach odbywają się teraz m.in. liczne konferencje i szkolenia, a w okresie ferii szkolnych zimowiska. Z myślą o turystach (nie tylko młodych) miasta członkowskie przygotowują programy imprez kulturalnych i sportowych.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit