Na tropie

Gdzie się podział LOT z Zawoi

Lokalna Organizacja Turystyczna w Zawoi przed kilkoma laty „zawojowała” kilka edycji targów turystycznych, po czym słuch o niej zaginął i dziś nikt nie potrafi niczego konkretnego powiedzieć na jej temat.

Mówi przewodnik turystyczny: - Zawoja to jedna z najdłuższych i najludniejszych wsi w Polsce. 20 kilometrów długości, 7 tysięcy mieszkańców, 6 sołectw. Baza wypadowa w Pasmo Babiogórskie. Jest tu dużo obiektów turystycznych, gastronomicznych. Przydałby się LOT.

O losach zawojskiego LOT nie wie też zbyt dużo Marcin Leśniakiewicz ze Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej, który prezentował na targach turystycznych Tour Salon w Poznaniu  nowe publikacje  wydane przez Muzeum Miejskie w Suchej Beskidzkiej. Dodajmy, publikacje jego autorstwa. Rozmówca jest autorem wielu publikacji i przewodnikiem po ukochanym Podbabiogórzu.

Dobrze służą też promocji regionu wydane przez Urząd Miejski kolorowe broszury, m.in.: „Sucha Beskidzka w pigułce”, „Śladami Komorowskich po Suchej Beskidzkiej”, „Zespół zamkowo-parkowy”, „Zespół kościelno-klasztorny”, „Szlak sławnych Suszan” (m.in. prof. Walerego Goetla, aktora Andrzeja Szczepkowskiego, reżysera filmowego Billy’ego Wildera), „Panowie suskiego zamku”.

Uzupełniają je publikacje wydane przez Starostwo Powiatowe w serii „Zabytki” (zamek w Suchej, skansen Sidzina, skansen w Zawoi) - finansowane przez Europejski Fundusz na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, Informator o bazie noclegowej oraz informator „Turystyka i rekreacja” (szlaki piesze, rowerowe, konne, ośrodki narciarskie.

Centra „it” mieszczą się w Suchej Beskidzkiej i Jordanowie. Informacje turystyczną prowadzi Babiogórskie Centrum Kultury.

Jest nowa broszura o Zawoi. Czy odrodzi się tutejszy LOT?

Jan Paweł Piotrowski

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit