LGD „Wielkopolska Wschodnia”

Generują pomysły na lokalny rozwój

26 czerwca 2010 roku w kramskim amfiteatrze odbył się I Festiwal Muzyki Folklorystycznej i Folkowej Wielkopolski Wschodniej. Organizatorem festiwalu było Stowarzyszenie „Wielkopolska Wschodnia”, którego prezesem jest wójt Józef Karmowski

- Wielkopolska Wschodnia jest niekiedy bardziej znana mieszkańcom Łodzi, niż Poznania. A przecież nasze tereny położone na pograniczu powiatów konińskiego i kolskiego - godne są szerszego poznania - mówi Marcin Kaliszak z Lokalnej Grupy Działania „Wielkopolska Wschodnia”, z siedzibą w Kramsku. Grupa ta współdziała zarówno z Lokalną Organizacją Turystyczną w tejże miejscowości, jak też z Wielkopolską Organizacją Turystyczną, czego dowodem był choćby udział w ostatnich targach „Tour Salon”.

LGD Stowarzyszenie „Wielkopolska Wschodnia”, powołane do życia w czerwcu 2006 roku,  obejmuje swoim działaniem dziewięć gmin:  Babiak, Dąbie, Grzegorzew, Koło, Kramsk, Krzymów, Olszówka, Sompolno, Wierzbinek.

- Atrakcje turystyczne naszego terenu są bardzo  różnorodne, i mogą zainteresować turystów pieszych, rowerowych, a także amatorów sportów wodnych i gorących kąpieli w Uniejowie. Na uwagę zasługują liczne zabytki architektury. Ciekawy jest skansen we wsi Mrówki, Wierzbinek rozsławiają doroczne targi Wierzby i Wikliny. Na terenie gminy Sompolno rozwija się agroturystyka. Licznych gości spodziewamy się na Festiwalu Orkiestr Dętych w Kramsku w 2011 r. – dodaje rozmówca.

Problemem tego terenu był do niedawna brak profesjonalnego centrum informacji turystycznej. Toteż, gdy w sierpniu bieżącego roku otwarto pierwsze w subregionie konińskim CIT w Koninie, Stowarzyszenie Wielkopolska Wschodnia od początku zaoferowała  swoją współpracę.  Grupa ta współpracuje również z LOT „Marina” w Koninie, która swoim zasięgiem obejmuje także powiat turecki, w tym miasto Turek ze słynnymi witrażami i polichromią Mehoffera z początków XX wieku w kościele rzymskokatolickim pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa.

(jpp)


Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit