Wydany w bieżącym roku Przewodnik po Ziemi Opolskiej (wersja niemieckojęzyczna) był od dawna oczekiwany przez turystów. Szczególnego charakteru nadają publikacji piękne zdjęcia, znakomicie dopełniające opisy przedstawianych miejsc i pozwalające określić

Gospodarnie na Śląsku Opolskim

Anna Zieleń z Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej jest bardzo zadowolona z tegorocznego sezonu turystycznego, a przede wszystkim z aktywności wszystkich osiemdziesięciu członków OROT.

Turyści bardzo dobrze przyjmują nasze najnowsze publikacje, w tym informator „Atrakcje turystyczne Śląska Opolskiego” oraz cykl czterech map tematycznych (w kilku wersach językowych). Mapy te przedstawiają: atrakcje turystyczne, przyrodę, kulturę ludową i turystykę wiejską – czyli wszystko to, czym może zabłysnąć region.
Z inicjatywy Zarządu OROT i dyrektora biura Piotra Mielca przed sezonem letnim i po jego zakończeniu trwać będą objazdy po terenie całego województwa, połączone ze spotkaniami z władzami samorządowymi i branżą turystyczną. Na szlaku tegorocznych objazdów są: Głuchołazy, Paczków, Otmuchów, Krapkowice, Gogolin, Zdzieszowice, Pokój, Głubczyce, Korfantów i Łambinowice.
Opolski ROT, mający siedzibę w gościnnym Urzędzie Marszałkowskim, zabiega o własny lokal, który będzie połączony z Wojewódzkim Centrum Informacji Turystycznej. Zadanie to będzie finansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego UE. Nowa siedziba – godna Opola – będzie znajdowała się obok Uniwersytetu Opolskiego i galerii Centrum, w uczęszczanym punkcie miasta.
(jpp)

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit