Forum ROT

Intensywny, rzeczowy program i szalone atrakcje turystyczne

Spotkanie z wicemarszałkiem Pomorskiego Mieczysławem Strukiem…Więcej »

Przedstawiciele Forum Regionalnych Organizacji Turystycznych uczestniczyli w w dniach 14-15 maja w dorocznym spotkaniu, którego gospodarzem była tym razem Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna.

Wizyta w Trójmieście rozpoczęła się od spotkania z Mieczysławm Strukiem, wicemarszałkiem Województwa Pomorskiego, a zarazem honorowym prezesem PROT. Rozmawiano o pracy ROT-ów w relacjach z Urzędami Marszałkowskimi oraz planach promocyjnych Pomorskiego.

Intensywny dwudniowy program obrad w Centrum Edukacji i Promocji Kaszub w Szymbarku pozwolił na omówienie i wypracowanie stanowisk m.in. w sprawach dot. oznakowania dróg krajowych czy współpracy w zakresie rozwoju szlaków kulturowych, w zakresie wspierania rozwoju liniowych, transregionalnych produktów turystycznych, m.in. Szlaku Bursztynowego, Szlaku Cystersów i Wiślanej Trasy Rowerowej, a także prowadzenia badań ruchu turystycznego. Spotkanie było też doskonałą okazją do wymiany informacji na temat realizowanych projektów promocyjnych oraz stanu realizacji niektórych projektów unijnych. Przedstawiciele ROT uzgodnili także zasady tworzenia wspólnych analiz dotyczących ponoszonych wydatków promocyjnych, wymiany know-how, itp. Ustalono też kwestie lobbowania na rzecz spraw istotnych dla regionalnych organizacji, jak badania ruchu turystycznego, konkursu Złote Formaty, wydawnictw, konkursów i certyfikatu dla produktów turystycznych.

Pomorskie nie szczędziło gościom atrakcji.

Uroki Gdańska, przedstawiane bardzo ciekawie przez przewodniczkę, panią Gabrielę, osiągnęły ekstremalny wymiar podczas przejażdżki motorowym megapontonem. Przybyli ze wszystkich stron Polski goście, uprzedzeni wprawdzie, by zabrać „nieprzemakalne ciepłe kurtki” i tak zostali zaskoczeni. Jazda taką jednostką po wodach Zalewu do Sopotu przypominała filmy z Jamesem Bondem, a jej zwrotne piruety wzbudziły na sopockim molo zachwyt gawiedzi i wrogość wędkarzy.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit