Pytanie do...

Jadwigi Dąbrowskiej, dyrektor Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej

Jadwiga Dąbrowska, dyrektor PROT…Więcej »

- Aktualności Turystyczne”: - Czego mogą spodziewać się entuzjaści dwóch kółek po przygotowywanym przez PROT przewodniku dla rowerzystów?

- Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna prowadząca Centrum Informacji Turystycznej w Białymstoku odnotowała w ubiegłym roku rekordową liczbę zapytań o trasy rowerowe wokół Białegostoku, szczególnie w Puszczy Knyszyńskiej. W związku z tym podjęliśmy decyzję o wydaniu „Przewodnika dla rowerzystów – Białystok i okolice”. Postanowiliśmy, że materiał będzie zawierał opis kilkunastu atrakcyjnych tras rowerowych o zróżnicowanej długości i poziomie trudności, nieopodal Białegostoku. Obok opisów zamieszczone zostaną informacje praktyczne o bazie noclegowo-gastronomicznej, walorach kulturowych i przyrodniczych miejsc wymienianych w tekście. Każda trasa zostanie zaprezentowana na załączonych do opisów mapkach. Wskażemy miejsca godne uwagi, np. Muzeum Pisania Ikon w Supraślu, Silvarium – leśną aptekę pod gołym niebem w Puszczy Knyszyńskiej, meczety tatarskie, kuchnię tatarską.

Po konsultacjach wśród zaprzyjaźnionych rowerzystów założyliśmy, że najwygodniejszy w użyciu podczas jazdy rowerem będzie przewodnik bindowany, w formacie kieszonkowym A6, liczący maksymalnie 80 stron.

Starając się spełnić oczekiwania potencjalnych odbiorców zwróciliśmy się za pośrednictwem Gazety Wyborczej do mieszkańców regionu, by nadsyłali do PROT-u swoje uwagi, pomysły, spostrzeżenia do w/w przewodnika. Zgłosiło się kilka osób z propozycją współpracy, podano nowe, ciekawe trasy. LOT „Ziemia Łomżyńska” zasugerował, by obok adresów wypożyczalni rowerów podać także kontakt do wypożyczalni kajaków, inspirując tym samym turystów do urozmaicania wyjazdów wypoczynkowych i uprawiania różnorodnych rodzajów sportu.

Ponadto okazało się, że idea wydania przewodnika rowerowego interesuje branżę turystyczną z całego woj. podlaskiego, nie tylko z okolic Białegostoku. Wychodzimy więc naprzeciw tym potrzebom promocji zmieniając pierwotną koncepcję materiału. Zdecydowaliśmy, że nie będziemy się koncentrować na stolicy regionu i jej obrzeżach, ale podamy po jednej atrakcyjnej trasie z innych części województwa: Suwalszczyzny, Ziemi Łomżyńskiej, Puszczy Białowieskiej, Biebrzańskiego Parku Narodowego wraz z adresem punktu „it”, w którym można uzyskać informacje o innych trasach z danego obszaru. Jak zwykle okazało się, że możemy liczyć na współpracę z branżą turystyczną województwa podlaskiego. Mamy nadzieję, ze realizowany wspólnie przewodnik usatysfakcjonuje rowerzystów.               Not.: Ewa Konopka

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit