Gorące lato w Kujawsko-Pomorskiem

K-POT już myśli o jutrze

Udane lato w regionie jeszcze bardziej zmobilizowało nas do wytężonej pracy i przygotowań do realizacji zadań w okresie jesiennym – powiedziała Justyna Malinowska, zastępca dyrektora Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej.

Kujawsko-Pomorskie pragnie zainteresować turystów ciekawymi imprezami. Praktycznie nie ma wydarzenia, do którego nie włączałaby się K-POT. W niektórych przypadkach, jak choćby przy Festiwalu Smaków w Grucznie koło Świecia, regionalna organizacja była współorganizatorem, w innych zajmuje się promocją wśród odwiedzających, a nawet potencjalnych sponsorów.
K-POT koncentrował się na wytypowaniu najlepszych produktów turystycznych regionu. Uroczystość wręczenia certyfikatów nagrodzonym produktom odbyła się 23 sierpnia, podczas Festiwalu Smaku w Grucznie (o szczegółach czytaj w artykule powyżej pt.: „Statuetki Wiatraków dla nagrodzonych”). Drugim oczkiem w głowie był proces wytypowania kandydatów do konkursu na najlepsze centrum „it” w regionie. Wiadomo już, że zgłosiły się centra „it” w Ciechocinku i Miejskie Centrum Informacji Turystycznej w Bydgoszczy.
- Pracujemy bardzo aktywnie, naszym marzeniem jest pozyskanie środków UE na promocję, w tym na tworzenie nowych centrów „it”. Choć w Bydgoszczy są dwie takie placówki – Wojewódzkie Centrum „it” prowadzone przez K-POT i Miejskie Centrum Informacji Turystycznej, to jednak przydałaby się także placówka „it” w rejonie dworca kolejowego – zwraca uwagę rozmówczyni. Dodajmy, że Centrum takie (kierowane m.in. przez Zdzisława Frąckiewicza i Jadwigę Pawlak) funkcjonowało w tym rejonie przez blisko 40 lat i było uważane za jedno z najlepszych kraju.
Justyna Malinowska chwali aktywność wszystkich trzydziestu członków ROT. Trudno przecenić merytoryczną pomoc Wyższej Szkoły Gospodarki, w tym jej kanclerza, doc. Krzysztofa Sikory. Dobrze układa się też współdziałanie z Sejmikiem Prezesów Oddziałów PTTK Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
(jpp)

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit