Razem można więcej

LOT Regionu Kołobrzeg już jest!

Pierwsze zebranie kołobrzeskiego LOT. U szczytu stołu od lewej Ryszard Woźniak, prezes Regionalnego Stowarzyszenia Turystyczno-Uzdrowiskowego w Kołobrzegu, Kamila Barszczewska, nowo wybrana prezes LOT oraz Janusz Gromek, prezydent Kołobrzegu / fot.: Ewa Dubois

Pierwszym prezesem Lokalnej Organizacji Turystycznej Regionu Kołobrzeg została Kamila Barszczewska, dyrektor hotelu Senator w Dźwirzynie. Do końca marca poznamy dyrektora biura LOT RK.

Próby i przymiarki powołania Lokalnej Organizacji Turystycznej w Kołobrzegu sięgają 2000 roku. Ta bogata, wyboista i pełna dyskusji historia wreszcie znalazła swój finał. Stowarzyszenie, do którego przystąpiły wszystkie gminy powiatu kołobrzeskiego oraz Karlino z powiatu białogardzkiego, zostało zarejestrowane w sądzie 22 stycznia. 13 lutego odbyło się pierwsze spotkanie członków LOT, połączone z wyborem trzyosobowego zarządu, rady programowej (7 osób) i komisji rewizyjnej. Prezesem została Kamila Barszczewska z hotelu Senator w Dźwirzynie, szefem rady programowej Jerzy Wolski, wiceprezydent Kołobrzegu. W skład komisji rewizyjnej weszli: Henryk Rupnik, prezes Zarządu portu Morskiego w Kołobrzegu, Tadeusz Kowalski, wójt gminy Kołobrzeg oraz Mariola Klukaczewska, dyrektor Ośrodka Wypoczynkowo-Leczniczego Gryf w Kołobrzegu. Do końca lutego ma być ogłoszony konkurs na stanowisko dyrektora biura LOT, jego wybór planowany jest w marcu. Podczas spotkania członkowie Stowarzyszenia wyrażali zadowolenie z jego powstania, licząc, że wspólne działanie pomoże wypromować region kołobrzeski, jako znaczący rejon turystyczny w kraju. Działalność LOT w dużej mierze zależeć będzie od funduszy, pozyskiwania ich z innych źródeł  niż tylko składki członków, bo te wystarczą głównie na prowadzenie Stowarzyszenia i zatrudnienie jednej, dwóch osób. Optymistyczne nastroje członków spotkania dowodzą, że nie boją się takich wyzwań.

Ryszard Woźniak, prezes Regionalnego Stowarzyszenia Turystyczno-Uzdrowiskowego w Kołobrzegu, największej i najstarszej lokalnej organizacji skupiającej blisko stu członków, jednocześnie członek komitetu założycielskiego LOT, tak podsumowuje wieloletnie starania o jego powołanie: - Dobrze, że w końcu sytuacja dojrzała i LOT w Kołobrzegu powstał. Kibicujemy temu Stowarzyszeniu, żeby mu się powiodło.

Jednocześnie informuje, że RSTU zachowuje swoją niezależność i nadal działa na rzecz turystów i turystyki w kołobrzeskim subregionie.

Ewa Dubois

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!