Warmińsko-Mazurska ROT propaguje konkurencyjną markę regionu

„Mazury dla każdego, cały rok, całe życie”

Organizatorem stoiska regionalnego  była Warmińsko-Mazurska Regionalna Organizacja Turystyczna, która propagowała dwa hasła „Mazury dla każdego, cały rok, całe życie” oraz „Mazury Cud Natury”.  Slogany te miały odbicie w fotogramach ilustrujących atrakcyjność turystyczną województwa przygotowanych specjalną techniką  trójwymiarową / fot.: Archiwum W-M ROT

VI Kongres Krajoznawstwa Polskiego pod hasłem „Polska w Europejskiej Rodzinie. Przenikanie kultur, idei, wartości. Powinności Krajoznawców”, który we wrześniu br. zorganizowały w Olsztynie Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze - podkreślił znaczenie regionu i był niewątpliwie dowodem uznania dla Olsztyna i województwa warmińsko-mazurskiego, za jego inicjatywy na rzecz turystyki.

W październiku w Poznaniu odbył się tradycyjny coroczny „Tour Salon”. Organizatorem stoiska regionalnego  była Warmińsko-Mazurska Regionalna Organizacja Turystyczna, która propagowała dwa hasła „Mazury dla każdego, cały rok, całe życie” oraz „Mazury Cud Natury”.  Slogany te miały odbicie w fotogramach ilustrujących atrakcyjność turystyczną województwa przygotowanych specjalną techniką  trójwymiarową.  Po założeniu specjalnych okularów - a otrzymywał je od Elżbiety Zawadzkiej, dyrektor Warmińsko-Mazurskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej w Olsztynie i zespołu wystawców każdy odwiedzający - stoisko wypełniały postaci, kwiaty i zwierzęta wychodzące z  fotogramów, wszystko na wyciągnięcie ręki. Aby utrwalić wrażenie, odwiedzający otrzymywali komplet widokówek wykonanych również techniką trójwymiarową. Efekt był znakomity,  a stoisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.

Warmińsko-mazurska ekspozycja potwierdziła raz jeszcze, że region  jest dobrze przygotowany do obsługi turystów przez cały rok. Bogactwo ofert pozwala na skuteczne zmaganie się ze stereotypami w rodzaju „Mazury to Kraina tylko dla amatorów letnich sportów wodnych”, „Olsztyn – to miasto tylko  tranzytowe, i ciekawe jedynie z uwagi na swoje zabytki”. W krainie jezior można uprawiać dyscypliny turystyki kwalifikowanej, korzystać z oferty uzdrowiskowej, odwiedzać kwatery agroturystyczne, wypoczywać również w dużych miastach tętniących życie kulturalnym itd.

Ważnym miejscem, w którym ogniskuje się turystyczne życie regionu jest Warmińsko- Mazurska Regionalna Organizacja Turystyczna i podległe jej Wojewódzkie Centrum Informacji Turystycznej w Olsztynie, opodal Wysokiej Bramy. To miejsce ma już swoją tradycję. Gdy odszukamy pierwszy przewodnik po Olsztynie, wydany w 1946 r., to dowiemy się, że jego czytelnicy byli kierowani po informacje turystyczne właśnie pod  ten sam adres.

Obie jednostki, wraz z dyrektorem, zatrudniają jedynie pięć osób, wspomaganych w sezonie letnim przez  praktykantów.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit