Zaproszenie dla kucharzy profesjonalnych, amatorów oraz twórców regionalnych. Zgłoszenia do 30 kwietnia

Międzynarodowy Festiwal Kuchni w Białymstoku

17 maja 2009 r. Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna wspólnie z Urzędem Miasta Białystok organizuje Międzynarodowy Festiwal Kuchni w Białymstoku. Honorowy Patronat nad imprezą objął Wojewoda Podlaski, Marszałek Województwa Podlaskiego, Starosta Powiatu Białostockiego, Prezydent Miasta Białystok, Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej. Wśród patronów medialnych są także Aktualności Turystyczne.

Międzynarodowy Festiwal Kuchni w Białymstoku ma na celu stworzenie nowego produktu turystycznego, jakim jest impreza o charakterze kulinarnym prezentującym smaki różnych państw Europy. Ideą imprezy jest również zaprezentowanie wielokulturowości północno-wschodniej Polski znajdującej swe odbicie w kuchni regionu Podlasia.

Po raz pierwszy w formule międzynarodowej

Nie jest to pierwsze takie przedsięwzięcie organizowane przez Podlaską Regionalną Organizację Turystyczną. W ubiegłym roku Festiwal Kuchni odbył się podczas Podlaskich Targów Turystycznych. Była to impreza o zasięgu regionalnym. W tym roku do udziału zgłosili się restauratorzy z Białorusi, Litwy i Francji, dzięki czemu impreza zyskała rangę międzynarodową. Ubiegłoroczny sukces wydarzenia skłonił PROT do zorganizowania II edycji Festiwalu Kuchni, ale już jako niezależnej imprezy.

Impreza odbywać się będzie w formie konkursu kulinarnego

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit