Lubelskie na berlińskich ITB

Miejsca związane z tragiczną historią II wojny światowej nadal interesują

Prezentacja Lubelszczyzny w Berlinie…Więcej »

Kompetencja i ciekawa oferta turystyczna. Tak w znacznym skrócie można ocenić udział przedstawicieli województwa lubelskiego na berlińskich targach turystycznych. Jak informuje Dorota Lachowska z organizującej prezentację Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, lubelskie stoisko cieszyło się zainteresowaniem wśród gości z branży turystycznej, jak też wśród indywidualnych turystów, choć preferencje Niemców - potencjalnych turystów koncentrują się głównie na północno-zachodniej Polsce.

Swoją ofertę na stoisku lubelskim prezentowali przedstawiciele głównych ośrodków informacji turystycznej w województwie: Centrum Informacji Turystycznej w Białej Podlaskiej, Chełmskiego Ośrodka Informacji Turystycznej, Lubelskiego Ośrodka Informacji Turystycznej i Zamojskiego Ośrodka Informacji Turystycznej. Z równie ciekawą ofertą, w tym myśliwską, wystąpili przedstawiciele Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie i Leśnego Kompleksu Promocyjnego w Janowie Lubelskim.

W Berlinie prezentację Lubelszczyzny wzmocnili swoją obecnością i przygotowanymi materiałami promocyjnymi przedstawiciele Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Bogatą ofertę przygotowała Lokalna Organizacja Turystyczna „W krainie lessowych wąwozów”.

Najczęściej zadawane pytania przez odwiedzających stoisko regionu lubelskiego dotyczyły możliwości zwiedzania zabytków oraz odwiedzania miejsc związanych z tragiczną historią drugiej wojny światowej - szczególnie w kontekście zagłady narodu żydowskiego. Pytano o możliwości uprawiania turystyki aktywnej - rowerowej i wodnej.

Turystów powinien zadowolić nowy folder reklamujący „Lubelszczyznę aktywną”, rozdawany na Targach. Do odwiedzin w województwie lubelskim zachęcały także fotografie najpiękniejszych zakątków regionu, prezentowane na stoisku. Zdjęcia pochodziły z doliny Wisły, renesansowego Zamościa oraz zamku lubelskiego i wnętrza kaplicy zamkowej z unikatowymi freskami bizantyńsko-ruskimi.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit