Współpraca LOT-ów

Mierzeja podzielona administracyjnie, zjednoczona promocyjnie

Adrian Bogusłowicz, prezes LOT w Krynicy Morskiej…Więcej »

Już po raz dziewiąty Krynica Morska gościła dziennikarzy z całej Polski na IX Krynickich Spotkaniach Turystycznych. Organizatorami spotkania były LOT z Krynicy Morskiej, LOT ze Stegny i LOT ze Sztutowa.

Podzielona na oddzielne jednostki administracyjne, dysponująca różnymi budżetami Mierzeja Wiślana stara się realizować wspólną politykę rozwoju i promocji. Współpraca miejscowych LOT już od kilku lat zaczyna przynosić dobre efekty, a podczas spotkań dziennikarze z branży turystycznej dowiadują się, jak wiele do zaoferowania ma cała Mierzeja Wiślana i jakie są jej plany na przyszłość. Służą temu celowi wspólne wydawnictwa podkreślające zalety każdego z ośrodków turystycznych oraz początki tworzenia wspólnego systemu informacji o bazie noclegowej.

Przykładem do naśladowania dla wszystkich ośrodków jest Krynica Morska. Jej modelowy system informacji miejskiej ma być rozszerzony na sąsiednie gminy. Krynica zaś wspiera Sztutowo w rozwoju projektu Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich.

Wszystkie gminy pracują nad przywróceniem żeglugi na Zlewie Wiślanym między Polską a Rosją, a co za tym idzie - ożywieniem ruchu turystycznego. Mierzeja otwiera się w kierunku Gdańska i Żuław. Wzorując się na okresie przedwojennym kiedy to Krynica Morska była ośrodkiem wypoczynkowym chętnie odwiedzanym przez gdańszczan.

W ostatnim okresie gminy czynnie włączyły się do rewitalizacji drogi wodnej E-70 Odra – Warta – Noteć – Kanał Bydgoski – Wisła – Zalew Wiślany – Kaliningrad. Popularyzacji tej idei ma służyć III Międzynarodowy Zlot Żeglarski oraz towarzyszące mu regaty żeglarskie o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego, Marszałka Województwa Warmińsko- Mazurskiego i Burmistrza Miasta Krynicy Morskiej. Regaty żeglarskie są elementem promocji i przybliżenia Programu rozwoju dróg wodnych Delty Wisły i Zalewu Wiślanego, którego istotnym elementem jest projekt „Pętla Żuławska”. Przykładem dobrej współpracy gmin nadmorskich od Helu aż po Krynicę Morską są XI Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit